› rozwój i edukacja
11:50 / 04.03.2013

Wybieramy przedszkole najlepsze dla dziecka: Przedszkole Nr 17

Wybieramy przedszkole najlepsze dla dziecka: Przedszkole Nr 17

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

20 marca ruszy elektroniczna rekrutacja do elbląskich przedszkoli, ale zapewne już teraz głowicie się, w którym przedszkolu Waszemu dziecku będzie najlepiej. Być może poniższe informacje będą dla Was zbawienne. Stając przed jednym z trudniejszych wyborów, postaramy się dać Wam garść konkretnych informacji o tym, co oferują elbląskie przedszkola. Tym samym nie będziecie musieli szperać, szukać i wydzwaniać. Wszystko znajdziecie tutaj. Nasz cykl artykułów rozpoczynamy od prezentacji Przedszkola Nr 17 w Elblągu.

Przedszkole Nr 17 jest placówką publiczną, która znajduje się w pobliżu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej. Na rok 2013/14 Przedszkole przewiduje 17 wolnych miejsc dla dzieci z rocznika 2010 i 16 wolnych miejsc dla dzieci z rocznika 2007 – 2008.

Pedagodzy wspomagają dzieci w rozwijaniu ich uzdolnień, uczą wyrażać uczucia, pomysły i poglądy przy użyciu własnej spontaniczności i wyobraźni, zapewniają dzieciom opiekę, wychowanie i uczenie się w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa. Przedszkole wewnątrz jest bardzo kolorowe. Sale i szatnie zdobią obrazki o tematyce np. Kubuś Puchatek, Siedmiu krasnoludków itp.

Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 6 oddziałów przedszkolnych, w których przebywają dzieci według zbliżonego wieku: 3 latki - grupa I 4 latki - grupa II 5 latki - grupa III 6 latki - grupa IV 5 latki - grupa V 3,4 latki - grupa VI.  

W każdej grupie wiekowej opiekę nad wychowankami sprawują dwie nauczycielki, które zapewniają dzieciom edukację sprzyjającą rozwojowi indywidualnemu każdego dziecka. Rozbudzają wrażliwość plastyczną, muzyczną, estetyczną - wychowują przez sztukę z uwzględnieniem metod aktywizujących. Wszyscy pracownicy przedszkola starają się, aby dzieci były uśmiechnięte i zadowolone.  

W ramach dodatkowych zajęć przedszkole oferuje:

- zajęcia rytmiczne,
- zajęcia logopedyczne,
- język angielski,
- katechezę.

Godziny otwarcia
Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 - 16.00

Więcej informacji można uzyskać pod nr telefonu: 55 625 81 00 lub w sekretariacie przedszkola przy ul. Karowej 30.

3
1
oceń tekst 4 głosów 75%