› bieżące
07:05 / 09.07.2013

Wybory burmistrza we Fromborku 8 września?

Wybory burmistrza we Fromborku 8 września?

fot. elblag.net

8 września mogą odbyć się przedterminowe wybory we Fromborku - informuje Radio Olsztyn. Tak zakłada projekt. Nie jest on jednak jeszcze dokumentem obowiązującym, stanie się tak dopiero po publikacji w dzienniku urzędowym.

Jak poinformowano nas w delegaturze Krajowego Biura Wyborczego w Elblągu dokładny termin wyborów powinniśmy poznać do 16 lipca. Na razie trzeba poczekać na stosowne rozporządzenie, które wydaje premier. Od premiera także zależy, kto będzie komisarzem we Fromborku.

W tej chwili w mieście nie ma burmistrza, a gminą rządzą sekretarz i skarbnik. Rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek mówi, że wojewoda Marian Podziewski nie wskazywał premierowi, kto miałby zostać komisarzem we Fromborku. Decyzję w tej sprawie ma podjąć sam premier.

Zgodnie z prawem premier powinien powołać komisarza "niezwłocznie". Jednak w przypadku np. Elbląga komisarza powołano po trzech tygodniach od odwołania prezydenta miasta.

Burmistrz Fromborka zrezygnowała ze swojego mandatu 20 czerwca. Wcześniej uprawomocnił się wyrok skazujący ją na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata za przekroczenie swoich uprawnień i działanie na szkodę Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Sprawa dotyczyła nieprawidłowości przy budowie sołeckich centrów kultury na terenie gminy Frombork.

Źródło: Radio Olsztyn

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%