› bieżące
16:40 / 07.09.2014

Wybuchł niewypał. Zginął 45-latek

Wybuchł niewypał. Zginął 45-latek

fot. nadesłane

45-letni mężczyzna zginął wczoraj w miejscowości Olkowo gm. Godkowo wskutek eksplozji niewybuchu. Mężczyzna podczas nurkowania w rzece Pasłęka natrafił na niewypał, który prawdopodobnie chciał wydobyć z rzeki.

Wczoraj w godzinach wieczornych do policjantów z Młynar zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła i zaginięciu swojego męża. Powiedziała ona, że mąż mógł udać się w okolice miejscowości Olkowo, gdzie miał nurkować w rzece Pasłęka. Na miejsce udał się patrol. Przy rzece stał samochód zaginionego mężczyzny. W pobliżu ujawniono też część ludzkiej stopy. Okoliczni mieszkańcy powiedzieli, że słyszeli pomiędzy godziną 12.00 a 13.00 wybuch, lecz nie wiedzieli, skąd on pochodził.

Do godziny 04.00 nad ranem trwały czynności poszukiwawcze. Decyzją prokuratora odstąpiono od dalszych czynności z uwagi na zagrożenia innymi niewybuchami. Teren został zabezpieczony przez Policję do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Braniewa, który dzisiaj dokładnie zbadał teren.

Nie wiadomo jak doszło do wybuchu. Prawdopodobnie mężczyzna znalazł niewybuch w rzece i próbował go wyciągnąć. Według wstępnych ustaleń do eksplozji mogło dojść w wodzie.

Obecnie na miejscu tragedii jest policja, straż pożarna i prokurator.

asp. Katarzyna Trochimczuk
Zespół Prasowy KMP w Elblągu

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 8