› budownictwo mieszkaniowe
13:13 / 28.09.2012

Wyburzą stare kamienice, by w ich miejscu postawić nowe

Wyburzą stare kamienice, by w ich miejscu postawić nowe

fot. elblag.net

Miasto wystawiło na sprzedaż kolejne tereny pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe. Tym razem w drodze przetargu zbywana będzie nieruchomość u zbiegu ulic 3 Maja i Placu Grunwaldzkiego. Obecnie działka ta jest w części zabudowana, przeznaczonym do rozbiórki budynkiem przy ul. 3 Maja 15.

W połowie maja Miasto rozebrało, stojącą w sąsiedztwie ponad stuletnią kamienicę przy Placu Grunwaldzkim 3. Budynek został wyburzony ze względu na zły stan techniczny i planowaną w tym rejonie inwestycję. W tej chwili na rozbiórkę czekają jeszcze dwa, znajdujące się obok budynki – mieszkalny i gospodarczy, przy ul. 3 Maja 15.

Przyszły nabywca wystawionej w przetargu nieruchomości, na własny koszt dokona wyburzenia pozostałych na niej obiektów. Rozbiórka nastąpi w okresie 3 miesięcy od wydania działki jej nowemu właścicielowi. Aby do tego doszło, budynek musi zostać w całości wykwaterowany, co ma nastąpić nie później niż do 30 czerwca 2014 r.

Zgodnie z uchwalonym w kwietniu tego roku miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego rejonu Placu Grunwaldzkiego, obszar ten przeznaczony jest pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną z usługami nieuciążliwymi. Ewentualny nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy do końca 2015 r. i jej zakończenia do końca 2017 r.

Cena wywoławcza kompleksu o łącznej powierzchni 0,2 ha, wynosi 900 tys. zł. Termin licytacji działki wyznaczono na 26 listopada o godz. 11 w Urzędzie Miejskim.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Powiązane artykuły

Kolejna kamienica przy Placu Grunwaldzkim przeszła do historii

09.07.2012 komentarzy 2

W połowie maja z krajobrazu Elbląga zniknął kolejny wiekowy budynek mieszkalny. Miasto rozebrało ponad stuletnią kamienicę przy Placu Grunwaldzkim 3. Budynek...