› poradnik
13:10 / 02.03.2017

Wygodne nadawanie paczek w punkcie dla klientów biznesowych

Wygodne nadawanie paczek w punkcie dla klientów biznesowych

Rozwój sklepów internetowych w Polsce jest bardzo dynamiczny. Szacuje się, że rodzima branża e-commerce może być warta nawet 40 mld zł, a działa w niej ponad 20 tys. sklepów online (źródło: http://www.bisnode.pl/news/raport-bisnode-nt-e-commerce-w-polsce/) .  

Każdy z nich musi wysyłać na co dzień paczki z zamówieniami do swoich klientów. Jak wysłać paczkę kurierem wygodnie, bez czekania na wizytę przedstawiciela firmy kurierskiej w siedzibie naszej firmy lub pod adresem domowym?

Sieć punktów partnerskich

Wiele firm kurierskich prowadzi nie tylko standardową działalność, odbierając i dostarczając paczki od klientów do adresatów, ale również rozwija swoją sieć punktów partnerskich. Między innymi w ten sposób działa firma DHL Parcel, która posiada sieć około 1400 punktów partnerskich. Znajdują się one w pobliżu centrów handlowych czy głównych szlaków komunikacyjnych. Dzięki DHL Parcelshop klienci mogą odbierać i nadawać paczki bez kontaktu z kurierem - w godzinach otwarcia punktu partnerskiego. Firma planuje do końca 2017 roku stworzenie ponad 1000 nowych punktów nadawania i odbierania paczek. Każdy punkt partnerski DHL Parcel charakteryzuje się atrakcyjną lokalizacją, aby klienci indywidualni i biznesowi mogli wygodnie korzystać z jego usług.

Sieć odbiorów jest uzupełniana przez około 60 automatów paczkowych DHL Parcelstation, zlokalizowanych  w dużych miastach, takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań.

Wysyłanie przesyłek krajowych za pośrednictwem DHL Parcelshop

Klienci biznesowi mogą wysyłać w punktach DHL Parcelshop pojedyncze przesyłki krajowe i zagraniczne.. Muszą jednak posiadać podpisaną z DHL Parcel umowę oraz aktywny numer klienta. Przed wyruszeniem do wybranego punktu partnerskiego DHL Parcelshop klient biznesowy powinien zapakować swoją przesyłkę oraz samodzielnie wydrukować etykiety lub listy przewozowe. Co ważne, taki tryb wysyłki paczek jest korzystny pod względem finansowym. DHL Parcel umożliwia dokonywanie płatności przelewem oraz nalicza wszystkie zniżki, które przysługują klientowi biznesowemu na mocy podpisanej z firmą kurierską umowy.

Paczka wysyłana w punkcie DHL Parcelshop nie może być cięższa niż 31,5 kg oraz mieć większe wymiary niż 140x60x60 cm. Zaleca się nadawanie w punkcie partnerskim nie więcej niż 3 przesyłki dziennie, z uwagi na ograniczone możliwości ich magazynowania.

Wysyłka paczek międzynarodowych w punktach DHL Parcelshop

W punktach partnerskich DHL Parcelshop istnieje możliwość nadawania przez klientów biznesowych przesyłek międzynarodowych. Podobnie jak w przypadku paczek krajowych, należy samodzielnie wydrukować etykiety i listy przewozowe, zapakować przesyłki, ale można za nie zapłacić przelewem oraz skorzystać z przysługujących zniżek, według umowy. Przesyłka zostanie dopisana do faktury za usługi DHL Parcel. Obowiązują tu takie same limity wagi i wymiarów paczki, jak w przypadku przesyłek krajowych.

Pracownik punktu partnerskiego DHL Parcelshop ma prawo do weryfikacji możliwości przyjęcia przesyłki. Jeśli nie spełnia norm wagowych i wymiarowych, może nie przyjąć zlecenia do realizacji.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%