20:41 / 20.11.2013

Wygrana Meblarzy z Pomezanią! Zagrają z rywalem z Superligi!

To nie było wspaniałe spotkanie gospodarzy jednak w sporcie nie zawsze efekt artystyczny jest najważniejszy. Zespół Wójcika Meble zdołał ograć Polski Cukier Pomezanię Malbork 32-31 w 1/16 rozgrywek Pucharu Polski i w nagrodę zagra z rywalem z Superligi.

Elblag.net sport na Facebooku!

Ekipa z Malborka przegrała w ligowym starciu z naszym zespołem aż 8 bramkami więc trzeba było się spodziewać solidnych ataków na bramkę Meblarzy. Każdy gracz wiedział, że triumf w tym spotkaniu to przede wszystkim  możliwość zmierzenia swoich umiejętności z trudnym, ale atrakcyjnym rywalem z Superligi. Tą okazję będą mieli zawodnicy klubu z Elbląga.

Gdyby po pierwszych minutach kibic miał przewidywać jak przebiegać będzie rywalizacja to prowadzenie gości 4-0 mogło zachwiać jego pozytywnym myśleniem. Malbork przypominał w obronie mur ze słynnego zamku , który znajduje się w ich mieście. Gracze Wójcika nie potrafili wypracować sobie okazji rzutowych. Ich nieporadność była wodą na młyn ataków podopiecznych trenera Igora Stankiewicza. Trudno było sobie skojarzyć obronioną piłkę w kolejnych minutach meczu przez naszych bramkarzy. Większość celnych rzutów była posyłana z klarownych pozycji wypracowanych przez zespołową grę Pomezanii. Trudno było naszemu bramkarzowi odbić piłkę gdy rywal rzuca z kilku metrów przed bramką.

Gdy gospodarze zaczęli grać jak potrafią spotkanie było bardziej wyrównane. Przewaga 6 bramek gości w 15 minucie, największa w tym spotkaniu, została zniwelowana dzięki ambitnej postawie i celnym rzutom. Jednak wreszcie ktoś między słupkami z zdołał powstrzymać grających coraz bardziej pewnie gości i zrobiło się w 23 minucie 13-13. Po pierwszej połowie na tablicy widniał również remis tylko 17-17.

Od drugiej części Wójcik Meble prezentował się zdecydowanie lepiej i rzucał gola za golem. W 37 minucie wykorzystaliśmy karę dla zawodnika gości i rzuciliśmy dwie bramki autorstwa Spychalskiego. Pomezania  nie nadrabiała kolejnych strat i gospodarze powiększali swój dorobek bramkowy. Osiągnęli bezpieczną przewagę, którą wydawało się, że utrzymają do końca spotkania. Trochę niewykorzystanych sytuacji, i błędów sprawiło, że goście mimo kilku bramkowego dystansu odrobili to co wypracowali Meblarze i był remis 25-25. Gdy wydawało się, że goście wykorzystają dobrą passę wówczas Wójcik zaczął znów trafiać i do końcowego gwizdka nie oddał awansu. W czwartek losowanie a na tym etapie można trafić nawet na Wisłę Płock.

Grzegorz Czapla (trener Wójcika Meble): Zaczęliśmy słabo to spotkanie ponieważ kilku zawodników wyjechało na kadrę i te nogi nie były w pełni dyspozycji. Te testy są bardzo intensywne. Również wczoraj grali jeszcze z Wybrzeżem Gdańsk zatem widać jakie to jest obciążenie dla tych chłopaków.  W drugiej połowie zaczęliśmy biegać i wygraliśmy. Jaki zespół w następnej rundzie? Chciałbym, żeby jak najlepszy jednak to wszystko jest dla kibiców.

Wójcik Meble Elbląg – Polski Cukier Pomezania Malbork 32-31 (17-17)

Meble Wójcik: Malandy - 6, Malewski, Kupiec - 5, Malczewski, Spychalski - 4, Gryz, Mazur, Maluchnik - 2, Dukszto, Kostrzewa - 1,

Pomezania: Boneczko - 9, Derdzikowski - 7, Cieślak - 5, Baraniak - 4, Suwisz - 3, Babicki - 2, Cielątkowski - 1