10:19 / 09.03.2015

Wygrana Meble Wójcik II Elbląg

W pierwszym meczu rundy rewanżowej w III lidze piłkarzy ręcznych podopieczni Andrzeja Rusznickiego pokonali na własnym terenie GUKS Bellator Ryjewo 28:26 (14:11). Elblążanie z kompletem zwycięstw umocnili się na fotelu lidera po 6 kolejkach spotkań.

Zespół elbląski przystąpił do meczu w nieco zmienionym składzie w porównaniu z rundą jesienną. W drużynie zabrakło wciąż kontuzjowanego kapitana zespołu Piotra Sadowskiego, który najprawdopodobniej nie zagra do sezonu, Kamila Chudzińskiego oraz Grzegorza Sieńkowskiego, który będzie gotowy do gry już w następnych spotkaniach. Szansę debiutu otrzymali powracający po dłuższych rozrabatach z piłką ręczną Piotr Wójcik, Tomasz Estal oraz Karol Stolarowicz. W spotkaniu pomimo choroby i wysokiej gorączki wystąpił również bramkarz Dawid Smoliński. Początek meczu należał do Meblarzy, którzy w 8 minucie po bramce Karola Stolarowicza prowadzili 5:3. Dwubramkową zaliczkę elblążanie utrzymywali do 17 minuty, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 9:7 dla gospodarzy. Kolejne osiem minut drugiej połowy należało jednak do przyjezdnych, którzy w 25 minucie objęli nieoczekiwanie pierwsze prowadzenie w meczu 11:10. W końcówce pierwszej połowy szczypiorniści Meble Wójcik II wzmocnili grę w obronie, dzięki czemu nie stracili już żadnej bramki. W ataku dołożyli 4 trafienia, z czego 3 były popisem Tomasz Janowicza i do przerwy schodzili z 3 bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie przyjezdni nie dawali za wygraną i trzykrotnie doprowadzali do remisu. W 46 minucie po bramce Pawła Grynisa Meblarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie 24:23, którego nie oddali już do końca spotkania. Ostatecznie słabo grający Elblążanie zwyciężyli 28:26. Bardzo dobrą formę zaprezentował jedynie Maciej Borsukowicz i miejmy nadzieje, że pozostali zawodnicy w kolejnych spotkaniach również zbliżą się do tego poziomu do którego już nas przyzwyczaili w rundzie jesiennej.

Kolejne spotkanie Meblarze zagrają znów przed własną publicznością ze Szczypiorniakiem II Olsztyn, w sobotę 14 marca w hali MOS przy ul.Kościuszki 77A. Wstęp wolny.

Meble Wójcik II Elbląg - GUKS Bellator Ryjewo 28-26 (14-11)

Meble Wójcik II: Kozik, Smoliński – Borsukowicz 8, Janowicz 4, Koteluk 4, Grynis 4, Stolarowicz 3, Wójcik 2, Nikoporowicz 1, Estal 1, Wądokowski 1, Grzybek, Rusznicki, Wiśniewski, Sobczyński

Pozostałe mecz 6 kolejki: UKS Olimp Bolszewo – MLKS Borowiak Czersk 18:26 (10:10) Szczypiorniak II Olsztyn – UKS Jedynka Morąg 29:24 (13:12)