19:02 / 14.09.2016

Wygrana zgodnie z planem. Olimpia II w kolejnej rundzie (+ foto)

W 1/32 Wojewódzkiego Pucharu Polski Olimpia II Elbląg na własnym boisku pokonała wysoko Pomowiec Gronowo Elbląskie 5:0. Było to spotkanie w zasadzie bez historii, gdyż od początku do końca stroną przeważającą byli piłkarze żółto-biało-niebieskich. Bezwzględnie najlepszym piłkarzem meczu był Jakub Bojas, który w drugiej połowie skompletował klasycznego hat-tricka, a w sumie aż czterokrotnie trafiał do siatki dzisiejszego rywala. Z innych informacji na uwagę zasługuje debiut Filipa Burkhardta w koszulce nowego klubu. Filigranowy rozgrywający pokazał się z dobrej strony i brał udział w większości zakończonych skutecznym strzałem ataków.

Awans uzyskała również Olimpia III. Przeciwnik postanowił albowiem wycofać się z rozgrywek WPP i elblążanom został przyznany walkover. Swoje racje na boisku wciąż musiała udowodnić druga ekipa z Agrykola, w składzie której pojawili się piłkarze pierwszego składu. Odnotować należy udany występ Filipa Burkhardta, który otrzymał szansę, aby pokazać się po raz pierwszy publiczności. Były zawodnik kilku klubów Ekstraklasy nadawał ton grze swojego zespołu umiejętnie rozrzucając piłkę do skrzydeł oraz aktywując swoich kolegów prostopadłymi zagraniami za plecy obrońców. 29-letni gracz, choć życia zbytnio utrudnianego nie miał, wykazał się zmysłem kreacji i niezłą techniką użytkową. W perspektywie kolejnych meczów o punkty w II lidze może to być bardzo wartościowy nabytek.

Gospodarze przez pierwsze 10 minut wczuwali się w rolę faworyta spotkania. Pierwszy strzał oddali tuż przed upływem kwadransa, a na bramkę Wolskiego uderzaył Szuprytowski. W kolejnej akcji piłkę od skrzydłowego otrzymał Burkhardt i huknął sprzed karnego, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Żółto-biało-niebiescy przenieśli się praktycznie całym zespołem na połowę Pomowca. Pierwsze trafienie było kwestią czasu, a wynik otworzył Paweł Piceluk wykańczając podanie z prawej flanki. Goście z Gronowa mieli swoją okazję tuż przed zejściem na przerwę, ale strzał Wagi wylądował na poprzeczkę. Do kontry ruszyli gracze z Elbląga, a swojego pierwszego gola zaliczył Jakub Bojas. Był to ostatni akcent pierwszych 45 minut. Po przerwie gospodarze grali na dużym luzie. Rywale pozostawiali im mnóstwo miejsca. W środku pola nie wykazywali agresywności, więc żółto-biało-niebiescy mieli miejsce i czas na szukanie kolejnych sytuacji. Najlepiej w polu karnym Pomowca czuł się Bojas, który znakomicie szukał sobie przestrzeni do gry, z czego korzystali pomocnicy - Stępień czy Burkhardt. Na 3:0 Bojas podwyższył w 56 minucie, a kolejne w 77 i 90. Takim sposobem skompletował klasycznego hat-tricka, na co potrzebował dokładnie 34 minut. Takim sposobem Olimpia II przyklepała awans do kolejnej rundy Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Olimpia II Elbląg - Pomowiec Gronowo Elbląskie 5:0 [2:0]

1:0 - Piceluk

2:0 - Bojas

3:0 - Bojas

4:0 - Bojas

5:0 - Bojas

ZKS Olimpia: Daniel, Bukacki, Wenger, Iwanowski, Lisiecki, Wolak (Stępień), Ressel, Szuprytowski, Bojas, Burkhardt, Piceluk.

Drugi zespół Olimpii już poznał swojego przeciwnika w 1/16, a będzie nim Polonia Pasłęk, która wygrała dzisiaj z Zatoką Braniewo 4:2.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania.