17:39 / 02.11.2015

Wygrane juniorów Olimpii Elbląg w lidze wojewódzkiej

Młodzieżowcy miejscowej Olimpii walczą w lokalnych rozgrywkach. Juniorzy starsi, którzy mają dużą przewagę nad rywalami, wygrali przy własnych kibicach 5-0 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. To sprawiło, że nadal są na pierwszym miejscu osiągając przewagę 8 punktów przed Stomilem

Podopieczni trenera Dariusza Kaczmarczyka zdobyli trzy punkty w 10 spotkaniu z rzędu w walce o awans do Centralnej Ligi Juniorów. W 9 minucie dośrodkowanie w pole karne Szczęcha i bramka Perlińskiego. Gospodarze przeważali w tym spotkaniu, mimo tego nie potrafili wykorzystać bramkowych okazji. W 40 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Konieczny, piłka odbiła się od poprzeczki i była w bramce Drwęcy. Chwilę potem bramka Horyda. W drugiej części celne strzały Leszczyńskiego i Szczęcha.

W lidze juniorów młodszych skuteczna postawa miejscowych zawodników, którzy ograli Drwęcę 6-0. Olimpia zajmuje drugą pozycję. W końcówce rywalizacji o awans do fazy makroregionalnej Olimpia będzie mierzyć się jeszcze z Concordią Elbląg. Klub z Krakusa wygrał na wyjeździe 3-2 z Cresovią Górowo Iławeckie. Ewentualna wygrana będzie dawała Olimpii promocję do następnej fazy

Olimpia Elbląg – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 5-0 (3-0)

Bramki: Perliński 9’, Konieczny 40’, Horyd 45’, Leszczyński 48’, Szczęch 60’

Olimpia Elbląg: Jóźwiak (61’ Godlewski) – Kamiński, Konieczny, Korkliniewski (67’ Łachacki), Drankiewicz (61’Chorążewicz), Leszczyński, Szczęch, Szymanowski, Perliński, Klonowski, Horyd