› bieżące
11:33 / 07.01.2015

Wykładowca PWSZ w Elblągu nagrodzony przez Prezydenta Miasta

Wykładowca PWSZ w Elblągu nagrodzony przez Prezydenta Miasta

fot. elblag.net

6 stycznia 2015 r. w czasie uroczystej gali w elbląskim Teatrze mgr Stanisława Szuksta, wykładowca Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu, otrzymała Nagrodę Prezydenta Elblaga „za szczególne dokonania i wkład w rozwój miasta", w kategorii działalność oświatowa i pedagogiczna.

„Pani Stanisława Szuksta należy do grona najlepszych wykładowców Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ w Elblągu będąc sama znakomitym nauczycielem edukacji wczesnej. Tacy nauczyciele akademiccy, posiadający duże doświadczenie i wysokie kompetencje zawodowe zdobyte podczas wieloletniego wykonywania zawodu nauczyciela, są nieodzowni w wyższej uczelni zawodowej. Jako nauczyciel szkoły podstawowej (w latach 1965 do 1989) miała swój duży udział w wychowaniu i początkowym uczeniu wielu roczników elbląskich dzieci, a potem miała wielki wkład w kompetencje zawodowe ponad dwudziestu roczników studentów, będąc kolejno wykładowcą w Studium Nauczycielskim, a potem w Kolegium Nauczycielskim (w latach1989 do 2001) i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu (od 1998).

Pani Stanisława Szuksta, będąc wykładowcą PWSZ w Elblągu, realizuje wiele własnych autorskich pomysłów przyciągając do nich duże grono studentów. Wydaje się, że całą dotychczasową działalność nagrodzonej, poświęconą wychowywaniu i kształceniu małych dzieci, symbolicznie koronuje Akademia Dziecięca, która od 5 lat działa w PWSZ w Elblągu. Została ona powołana z inicjatywy i według pomysłu Pani Stanisławy Szuksty. Akademia Dziecięca PWSZ w Elblągu cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodziców z Elbląga i okolicznych miejscowości.” – tak mówi o nagrodzonej prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, rektor Uczelni.

Dotychczas 5 pracowników PWSZ w Elblągu otrzymało Nagrodę Prezydenta Elbląga. Są to: rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej śp. mgr inż. Krzysztof Brzeski, dyrektor Instytutu Politechnicznego prof. dr inż. Jarosław Niedojadło, wykładowcy dr inż. Stanisław Kwitnewski i tegoroczna laureatka mgr Stanisława Szuksta. Oprócz tego w gronie nauczycieli akademickich PWSZ w Elblągu pracuje dwoje wykładowców, którzy otrzymali Nagrody Prezydenta Elbląga za zasługi w innej instytucji, są to: mgr inż. Hanna Mierzejewska, nadinspektor Policji w stanie spoczynku mgr inż. Krzysztof Starańczak. Wśród nagrodzonych jest również absolwent naszej Uczelni inż. Daniel Dłuszczakowski.

2
3
oceń tekst 5 głosów 40%