› bieżące
14:57 / 26.02.2019

Wykończenie wnętrz - Pokój malucha

Wykończenie wnętrz - Pokój malucha

Podczas wykańczania wnętrz mieszkania, nie zapomnijmy o gustownym oraz modnym wykończeniu pokoju najmłodszego domownika – naszego dziecka. Tak samo, jak chcemy, aby nasza pociecha prezentowała się schludnie w nowych ubrankach, bawiła się edukacyjnymi zabawkami, tak samo z należytą uwagą powinniśmy zadbać o wystrój wnętrz jego pokoju. Wszystko po to, aby maluch czul się swobodnie, a samo wnętrze odzwierciedlało jego charakter oraz odpowiadało na wszystkie jego potrzeby.

Zasada numer 1

Najważniejszą zasada jest to, aby wykańczając wnętrza pokoju dziecka stworzyć mu azyl oraz miejsce wypoczynku i relaksu. Jednocześnie pokój dziecięcy powinien stymulować rozwój malucha i motywować go do kreatywności oraz rozwijać wyobraźnię. Ważne jest również, aby pomieszczenie było wesołe, przyjazne w odbiorze.

Pokój w stylu Scandi

Popularność hygge i stylu skandynawskiego dalej utrzymuje się na w top 10 najgorętszych trendów aranżacyjnych. Jasne ściany wspaniale sprawdzą się jako baza dla kolorowych dodatków dekoracyjnych. Wprowadzi to życie oraz pozytywne wibracje do pokoju malucha. Drobne akcesoria są praktycznym wyjściem – łatwo je wymienić i nie wymagają zbyt dużego nakładu finansowego. Dlatego, jeśli kolor, faktura lub po prostu sam dodatek znudzi się, to łatwo będzie wymienić go na inny. Pokój dziecięcy w stylu scandi pomoże dziecku w codziennym relaksie po energicznej zabawie. Dodatkowo jest to ponadczasowy trend, odpowiedni dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku.

Pokój tematyczny

Jeśli nasze dziecko jest pasjonatem jakiej dziedziny naukowej, sportu lub po prostu bajki, śmiało, można pokusić się, o spersonalizowanie jego pokoju. Jest to fajna opcja dla każdego rodzica, który chce rozwinąć jeszcze bardziej zainteresowanie swojego dziecka.

Pokój w stylu Montessori

Styl Montessori podbija nie tylko instytucje takie jak żłobki i przedszkola, ale również powinien na stale zagościć w pokoju dziecięcym. Postaraj się zaplanować kreatywną przestrzeń poprzez uwzględnienie inspirujących elementów w zasięgu wzroku, słuchu i dotyku dziecka. Jedna ściana może zostać pomalowana farbą tablicową, a zabawki w pokoju powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Zapewnij rozwój wyobraźni swojego dziecka oraz motywuj go do codziennej twórczej zabawy.

Podsumowując

Wykończenie wnętrz pokoju dziecięcego to wspaniała możliwość, aby wspomóc rozwój dziecka. Ważne jest, aby skupić się nie tylko na najmodniejszych aranżacjach, ale również odpowiedzieć na potrzeby dziecka. Oprócz tego to cudowna możliwość, aby wspólnie z najmłodszym domownikiem stworzyć przestrzeń odpowiednia dla jego potrzeb.

Artykuł powstał we współpracy z firmą wykończeniową BB Construction z Gdańska.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%