› bieżące
12:44 / 11.05.2011

Wynajmuję pokój - jak tanio i efektownie go urządzić?

Wynajmuję pokój - jak tanio i efektownie go urządzić?

Jeśli wynajmujesz pokój, a nie podoba ci się wnętrze wymyślone przez obcych ludzi, możesz je zmienić stosując kilka tanich i efektownych pomysłów. Warto stworzyć dla siebie przyjazny klimat na co dzień.

Każdy lubi coś innego; jedni harmonijną i przytulną przestrzeń, inni klimat eklektyczny lub nieco ekstrawagancki. Nawet jeśli wynajmowany pokój ma nam służyć tylko jakiś czas, to można go atrakcyjnie zaaranżować.

Jeśli mamy zgodę właściciela, to w pierwszej kolejności powinniśmy wybrać odpowiedni kolor ścian. Wybierzmy taki, jaki lubimy najbardziej, ale pamiętajmy, że powinien on pasować do metrażu i źródła naturalnego oświetlenia (płynącego z okna). Do małego pokoju najlepiej zastosować jasny, pastelowy odcień (biały, écru, piaskowy), który go optycznie powiększy. W większym – za przyzwoleniem - można już robić eksperymenty np. na jednej ścianie zastosować jaśniejszy odcień, na drugiej – kontrastowy do niego. Taki zabieg zdynamizuje wnętrze. Puste ściany najlepiej ozdobić ulubioną fotografią, ciekawym plakatem lub obrazem, albo tak modnymi ostatnio naklejkami.

Ważnym elementem każdego wnętrza są meble. Niestety, najczęściej w wynajmowanym pokoju jesteśmy skazani na gust właściciela mieszkania, który zazwyczaj nie dba o to co się w nim znajduje (oferuje tanie, wręcz kiczowate meble). Jednak zawsze – jeśli jest na to miejsce - możemy wstawić nasz ulubiony fotel lub mały stolik kawowy. Ważnym meblem jest stół lub biurko, które w wynajmowanym wnętrzu spełnia co najmniej dwa zadania: jest miejscem spożywania posiłków i często miejscem pracy jednocześnie. Tanie stoły o ciekawych formach można nabyć w komisach meblowych, lub na aukcjach internetowych typu Allegro. Często oddawane są za darmo w serwisie Graty z chaty lub w serwisie ogłoszeniowym i społecznościowym typu Gumtree.

Pamiętajmy, że w wynajmowanym wnętrzu możemy z wdziękiem połączyć pozornie zupełnie do siebie nie pasujące meble i bibeloty. Ważna jest kolorystyka dodatków (dywanu, zasłon, narzut na kanapy, poduchy itp.), które powinny pasować do koloru ścian lub najlepiej z nią kontrastować. Czasami w sklepach z odzieżą używaną można kupić niebanalne zasłony i firany, kolorowe serwety itp. Korzystajmy z tanich okazji.

Naturalnym dodatkiem do wnętrza są rośliny i kwiaty, które z pewnością ożywią i złagodzą każdy – nawet z pozoru nieprzyjazny klimat.

 

źródło: www.wnetrza.onet.pl

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%