› rozwój i edukacja
16:29 / 03.06.2013

Wynik wyższy od średniej krajowej. Szóstoklasiści znają już wyniki testów kompetencji

Wynik wyższy od średniej krajowej. Szóstoklasiści znają już wyniki testów kompetencji

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Jako pierwsi przeżywali stres związany z napisaniem testów kompetencji. Dziś poznali ich wyniki. Szóstoklasiści z Elbląga zdobyli średnio 25,3 punkty na 40 możliwych. Lepszy rezultat uzyskali uczniowie z Olsztyna (25,6 punktów) i Płoskini.

Najlepszym wynikiem spośród elbląskich szóstoklasistów może pochwalić się Zespół Państwowych Szkół Muzycznych, zdobywając średnio 32, 5 pkt. Niewiele gorsi okazali się uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów, uzyskując średnio 30 pkt. Na trzecim miejscu znalazł się Szkoła Podstawowa Nr 12, zdobywając średnią 27,8 pkt.

W tym roku do kwietniowego sprawdzianu kompetencji przystąpiło 1025 dzieci z 17 szkół. Tegoroczny wynik jest dobry, ale mogło być lepiej – komentują nauczyciele. Podczas sprawdzianu ocenianie było przede wszystkim pisanie, czytanie, rozumowanie, umiejętność korzystania z informacji oraz wykorzystywania wiedzy w praktyce.  Jak co roku największą trudność dzieciom sprawiło czytanie ze zrozumieniem i w tego typu zadaniach, uczniowie popełnili najwięcej błędów.

4
2
oceń tekst 6 głosów 67%