› sport
15:15 / 26.05.2017

Wyniki światowego dnia orienteeringu - cała Polska biega z mapą-cały Elbląg biega z mapą

Wyniki światowego dnia orienteeringu - cała Polska biega z mapą-cały Elbląg biega z mapą

fot. nadesłane

W minioną środę przy pięknej, wymarzonej słonecznej pogodzie w majowej Bażantarni odbyły się popularyzacyjne biegi na orientację. Ponieważ nasz region ma jedne z najlepszych terenów do uprawiania tej dyscypliny sportu na starcie zjawiło się około 80 biegaczy na orientację czyli popularnie mówiąc „orientalistów”.

Najwięcej było uczniów z Gim. Nr 3 oraz z Gim. Nr 8-wielkie brawa za odwagę, ponieważ gimnazjaliści obalili kolejny mit, że biegi na orientację są trudnym sportem bo trochę trzeba pomyśleć. W Skandynawii jest to sport narodowy. Był to klasyczny „scorelauf” czyli „biegaj i licz”. Wszyscy mieli do zaliczenia tę sama ilość punktów ale kolejność ich pokonywania była dowolna. Należało wybrać odpowiednią taktykę aby zaliczyć wszystkie punkty kontrolne w jak najkrótszym czasie. Trzeba było trochę pomyśleć i sukces był na wyciągniecie ręki. Walka była bardzo zacięta. Na mecie na zmęczonych ale szczęśliwych zawodników czekały napoje chłodzące.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Gimnazjum- chłopcy.

1. Banach Piotr

2.Oziemkiewicz Piotr

3. Wiśniewski Jan

Gimnazjum- dziewczęta.

1 . Julia Typańska

2. Daria Koladyńska

3. Sylwia Walczak

Szkoły Ponagimnazjalne- chłopcy

1. Typański Jakub

2. Głębicki Marcin

3. Rapacki Mateusz

Szkoły Ponagimnazjalne- dziewczęta

1. Małecka Kornelia

2. Przybysz Klaudia

3.Megerr Natalia
 

OPEN Kobiety.

1. Typańska Monika

2. Orzechowska Magdalena

3. Patrycja Pielech

OPEN Mężczyźni

1. Ossowski Jakub

2. Michno Mariusz

3. Typański Roman

Zespoły Gimnazjum /składy 2-3 osobowe/

1. Gim Nr 8 - Brągoszewska, Staszyńska

2. Gim Nr 8 - Miszta , Róg

3. Gim Nr 8 - Kazarian, Szulc, Pakieła

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe, które wręczył pan Kazimierz SZULZYCKI budowniczy tras i jednocześnie sędzia główny zawodów oraz Janina BANACH najbardziej aktywna działaczka Klubu. Dzień orienteeringu przeprowadził i zorganizował Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy klubie 16PDZ we współpracy z MOSiR- Elbląg. Impreza został przeprowadzona całkowicie na zasadach wolontariatu.

Zapraszamy na kolejne zawody 31 maja 2017r. /też środa/. Będzie to „GIMNAZJADA” I LICEALIADA” w Biegu na Orientację, która organizuje Elbląski Szkolny Związek Sportowy przy współpracy z EKO GRYF przy 16 PDZ. Zapraszamy serdecznie wszystkich entuzjastów tego wszechstronnego sportu.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%