› bieżące
13:50 / 21.12.2017

Wypadek pod Elblągiem. Samochód ciężarowy w rowie (aktualizacja)

Wypadek pod Elblągiem. Samochód ciężarowy w rowie (aktualizacja)

Dzisiaj, 21 grudnia, w godzinach ranych doszło do wypadku drogowego w okolicach miejscowości Majewo (gmina Milejewo), przy zjeździe na Młynary. Samochód ciężarowy zjechał do rowu. 

Na miejsce zdarzenia wyjechały odpowiednie służby (policja, straż pożarna). Przyczyną wypadku było niedostosowanie predkości pojazdu do warunków panujacych na drodze.

Jak poinformował nas oficer prasowy KMP w Elblągu kom. Krzysztof Nowacki:

Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Samochód marki DAF, który przewoził towary spożywcze, jest poważnie uszkodzony. Leży w rowie kołami do góry. W związku z tym, że istnieją duże trudności w wyciągnięciu samochodu, pozostanie w tym miejscu jeszcze jakiś czas. Kierowcy nic się nie stało. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł i otrzymał 2 punkty karne. Prędkość pojazdu nie była duża (wynosiła około 50-60 km/h), ale z uwagi na bardzo trudne warunki drogowe (mocne oblodzenie powierzchni) była zdecydowanie za wysoka. 

Przypomnijmy, że Art. 19. 1.  "Kodeksu drogowego - Prawa o ruchu drogowym" wskazuje, że:

Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.  

W okolicach Elbląga panują trudne warunki drogowe. Występują miejscowe oblodzenia nawierzchni. Prosimy o zachowanie ostrożności.  

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%