› poradnik
11:46 / 03.05.2021

Wyprawka szkolna - o czym warto pamiętać?

Wyprawka szkolna - o czym warto pamiętać?

Piórnik z wyposażeniem dla chłopca czy dziewczynki stanowi jeden z podstawowych elementów szkolnej wyprawki. Kolorowe kredki, zakreślacze, długopisy, ołówek czy akcesoria potrzebne na zajęciach z matematyki to początek obligatoryjnego wyposażenia ucznia. To jednak dopiero wierzchołek góry lodowej - o czym nie powinieneś zapominać podczas kompletowania szkolnej wyprawki? Sprawdź poniżej!

1.Piórnik z wyposażeniem dla chłopca i dziewczynki

2. Ergonomiczny plecak

3. Pomoce naukowe - repetytoria i nie tylko

Piórnik z wyposażeniem dla chłopca i dziewczynki

Punkt wyjściowy powinno stanowić określenie potrzeb ucznia. Jeżeli na przykład uczęszcza on do szkoły podstawowej - warto zwrócić uwagę na to, aby podręczny piórnik z wyposażeniem dla chłopca powinien być synonimem podręcznego przybornika na każdą okoliczność. Kredki, które przydadzą się na lekcjach z plastyki, zakreślacze i kolorowe długopisy przydatne do uwypuklenia ważnych definicji czy dat - te wszystkie akcesoria będą przydatne nie tylko podczas lekcji, ale i w domu w trakcie odrabiania lekcji i utrwalania materiału.

Ergonomiczny plecak

Obecnie uczniowie są zobligowani do noszenia wielu książek na zajęcia w szkole. Takie regularne obciążania kręgosłupa może przyczynić się do pojawienia się wad postawy, które będą dostarczać niedogodności i bólu w dorosłym życiu. Aby temu zapobiec - warto kształtować pozytywne nawyki już od najmłodszych lat. W celu uniknięcia bólów pleców warto wyposażyć ucznia w wygodny plecak, np. wyposażony w kółeczka, podobnie jak walizki podróżne. Dzięki temu uczeń nie będzie zobligowany do noszenia takiego plecaka na plecach, co pozwoli uniknąć przeciążania kręgosłupa.

Pomoce naukowe - repetytoria i nie tylko

Do systematycznego utrwalania materiału przydatne będzie wyposażenie ucznia w dodatkowe materiały do nauki. Usystematyzowanie materiału przerabianego w szkole pozwoli osiągnąć sukces w trakcie egzaminów państwowych, które sprawdzają stopień opanowania materiału. Jeżeli zatem zależy Ci na tym, aby Twój uczeń dobrze i trwale opanował przerabiany materiał - wówczas jako odpowiedzialny i świadomy rodzic powinieneś zainwestować w repetytoria, które pozwolą Twojemu uczniowi na powtórzenie materiału i sprawdzenie stopnia jego opanowania. Testy sprawdzające to szansa dla ucznia na samodzielne sprawdzenie siebie i określenie, w jakim zakresie udało mu się opanować daną partię materiału. Wymienione wyżej propozycje to sugestia dla rodzica, któremu zależy na osiągnięciu sukcesu na egzaminach dziecka.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%