› bieżące
12:13 / 18.08.2014

Wyścigi smoczych łodzi w Elblągu

Wyścigi smoczych łodzi w Elblągu

fot. arch. PTTK

PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej i Starostwo Powiatowe w Elblągu zapraszają do udziału w wyścigach smoczych łodzi, które odbędą się 30 sierpnia 2014r. na Bulwarze Zygmunta Augusta. Impreza będzie jedną z wielu atrakcji odbywającego się w tym dniu Festiwalu Krainy Kanału Elbląskiego. Zapisy trwają do 25 sierpnia br. Serdecznie zapraszamy!

Wyścigi smoczych łodzi są imprezą amatorską kierowaną dla wszystkich chętnych osób, zrzeszonych zarówno w klubach sportowych jak i drużyn utworzonych na czas zawodów (grupy nieformalne, organizacje pozarządowe, przedstawiciele instytucji i samorządów itd.).

Do wyścigów można zgłosić maksymalnie 21 zawodników: załoga powinna składać się z 18-20 osób dorosłych (minimum 18 wiosłujących) i 1 dobosza. Smocze łodzie to bezpieczna konkurencja. Każdy uczestnik biorący udział w zawodach smoczych łodzi wyposażony będzie w kamizelkę ratunkową dostosowaną do jego wzrostu oraz wagi. Dodatkowo na każdej smoczej łodzi nad bezpieczeństwem będzie czuwał instruktor, który pełnić będzie rolę sternika.

Aby wziąć udział w wyścigach należy do 25 sierpnia wysłać formularz zgłoszeniowy do pobrania ze strony PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej. Zgłoszeń można dokonywać także bezpośrednio w biurze Oddziału przy ul. Krótkiej 5 w Elblągu (tel. 55-641-12-96, e-mail: pttk_elblag@wp.pl) Wyścigi odbędą się bez względu na pogodę i udział w nich jest bezpłatny.

Impreza organizowana jest w ramach zachowania trwałości projektu „Zintegrowany system promocji turystycznej obszaru Kanału Elbląskiego”

Kamil Zimnicki, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%