› bieżące
13:15 / 11.10.2021

Wysoczyznę Elbląską opanują biegacze

Wysoczyznę Elbląską opanują biegacze

fot. elblag.net/archiwum

W kwietniu przyszłego roku Wysoczyznę Elbląska opanują biegacze, którzy wystartują w pierwszej edycji imprezy pn. Ultra Wysoczyzna. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasy o długościach 78,5 km, 49 km, 24 km oraz 12 km, które zostaną poprowadzone po pięknych terenach pomiędzy Elblągiem a Tolkmickiem.

Biegi ultra oraz biegi przełajowe to dyscypliny sportu, które w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem profesjonalnych sportowców, a także amatorów, którzy chcą zmierzyć się z wymagającymi trasami. W przyszłym roku biegacze będą mogli poznać zupełnie nową w świecie ultra lokalizację – Wysoczyznę Elbląską, która z pewnością zaskoczy ich nie tylko swoją malowniczością, ale również trudnością, gdyż organizatorzy przygotowali trasy o sporych przewyższeniach oraz trudnościach technicznych. Impreza odbędzie się 24 kwietnia 2022 r.

Miasteczko zawodów znajdować się będzie na Polanie z Wiatami w elbląskiej Bażantarni, ul. Sybiraków. Tu znajdować się będzie również meta wszystkich dystansów oraz starty dystansów 78,5 km, 24 km oraz 12 km. Start dystansu 49 km będzie znajdować się w Tolkmicku. Zawodnicy najkrótszych dystansów rywalizować będą na terenie elbląskiej Bażantarni, natomiast ultrasi podczas biegu będą mogli zagłębić się w Wysoczyznę i poznać również m.in. takie miejsca jak Jalenia Dolina, Dolina Grabianki, Kadyński Las, Szwajcaria Próchnicka czy Modrzewina. Na trasach znajdować się będą punkty odżywcze, gdzie zawodnicy będą mogli skosztować i posilić się lokalnymi specjałami.

Zapisy do udziału w imprezie ruszają już w najbliższy poniedziałek (11 października), za pośrednictwem strony www.ultrawysoczyzna.pl. Zachęcamy również do odwiedzania facebookowego profilu imprezy - https://www.facebook.com/ultrawysoczyzna, gdzie na bieżąco pojawiać się będą informacje nt. imprezy.

Gospodarzami imprezy są: Miasto Elbląg oraz Urząd Miasta i Gminy w Tolkmicku.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%