22:03 / 10.07.2013

Wysokie zwycięstwo Olimpii w pierwszym meczu sparingowym

Żółto-biało-niebiescy na stadionie przy Moniuszki odnieśli dziś wysokie i pewne zwycięstwo w meczu z IV-ligowcem z Nowego Dworu Gdańskiego. Różnica w poziomie gry obu zespołów była bardzo widoczna.

Od początku meczu Olimpia miała przewagę w posiadaniu piłki. Pierwszy strzał padł na bramkę gości w 8 minucie, ale bramkarz go spokojnie obronił. Już w 14 minucie było 1:0 dla elblążan, bo po składnej akcji na lewym skrzydle piłkę w polu karnym dostał Czerniewski, który strzałem obok bramkarza dał prowadzenie. Minutę później było już 2:0. Ładnym technicznym strzałem w światło bramki popisał się Graczyk. W 17 minucie ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 3:0, ale przegrał pojedynek 1 na 1 z rywalem w polu karnym. W 35 minucie do rzutu wolnego na 25. metrze podszedł Ichim i bardzo mocnym strzałem pod poprzeczkę dał trzeciego gola Olimpii. Po kolejnych dwóch minutach przewaga urosła do 4 bramek, wówczas po kontrataku gola zdobył Kopycki.

Początek drugiej połowy piłkarze trenera Raduszko zaczęli od gry w obronie i próby długich podań do napastników. Po godzinie gry trener elblążan zaczął wprowadzać rezerwowych, którzy przeprowadzili dużo składnych akcji w ciągu pół godziny. W 70 minucie po kontrze bramkę zdobył Lisiecki. Kolejne trzy bramki czyli klasyczny hat trick to zasługa młodego Sawickiego. Dwie z nich padły po szybkich akcjach lewym skrzydłem i dobrym ostatnim podaniu do niego.

Rywal był dzisiaj zdecydowanie słabszy. Widać było różnice klas między tymi dwoma zespołami. Elblążanie przede wszystkim byli dokładniejsi w swoich podaniach i bardziej wybiegani. Cieszy z pewnością postawa zawodników, którzy przyszli z Olimpii 2004 czyli wspomnianego Sawickiego i Kowalczyka, który kilka razy skutecznie zagrał w obronie. Trzeba przyznać, że grający dziś jako kapitan Lewandowski i trener Raduszko dużo mu podpowiadają i pomagają. Z dobrej strony pokazał się również Graczyk, który miał kilka bardzo dobrych prostopadłych podań do pomocników i napastników.

Olimpia Elbląg - Żuławy Nowy Dwór Gdański 8:0 (4:0)

Bramki: 14' Czerniewski, 15' Graczyk, 35' Ichim, 37' Kopycki, 70' Lisiecki, 76' Sawicki, 78' Sawicki, 85' Sawicki

Olimpia: Rogaczow (62’ Hrynowiecki) - Kowalczyk, Lewandowski (k), Ichim (79’ Ressel), Ressel (66’ Zieliński) – Skierkowski (66’ Pietrewicz), Graczyk (66’ Molga), Czerniewski (60’ Lisiecki), Piotrowski – Kopycki (66’ Sawicki), Kołosow

W najbliższym czasie przed Olimpią już zdecydowanie trudniejszy rywal. W sobotę piłkarze zagrają na swoim stadionie w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski z Chrobrym Głogów, której piłkarze grają w II lidze, ale w grupie zachodniej. Początek spotkania o godzinie 17:00.