› relacje
07:23 / 18.08.2013

Wystarczy Chwila Nieuwagi, żeby znaleźć się w Krainie Łagodności. Zobacz zdjęcia

Wystarczy Chwila Nieuwagi, żeby znaleźć się w Krainie Łagodności. Zobacz zdjęcia

fot. Nel Cybulska/elblag.net

Potrzeba tylko chwili spokoju i odrobiny uwagi, żeby… Chwila Nieuwagi przeniosła nas do Krainy Łagodności. Wczoraj w Muszli Koncertowej, przed elbląską publicznością, zaprezentowało się trio, które swoim występem przyciągało kolejnych spacerowiczów.

Chwila Nieuwagi, bo tak nazywa się grupa, zamieniła dziś w muzykę wiersze znanych poetów.
Kilkudziesięcioosobowa publiczność obecna na koncercie miała okazję wysłuchać muzycznej aranżacji takich utworów jak: „Szybko” Danuty Wawiłow, „Liryka” Juliana Tuwima ale również autorski utwór „Pedziała mi matka”, który utrzymany jest w śląskiej gwarze, gdyż stamtąd pochodzą artyści.

- Dobrze, że są takie miejsca jak chociażby to, gdzie się czas zatrzymuje – dlatego dziś nocujemy w Elblągu – mówiła z uśmiechem na twarzy Martyna Czech, wokalistka Chwili Nieuwagi.

Zespół Chwila Nieuwagi to względnie młoda grupa. Choć działają od 2008 roku, swoim poziomem dorównują największym artystom śpiewającym poezję. Trio w składzie: Martyna Czech (wokal), Andrzej Czech (gitara) i Rafał Kierpiec (kontrabas), wystąpiło w Elblągu w ramach trwającego festiwalu „Elbląskie Noce”, organizowanego przez CSE Światowid. Był to ostatni bezpłatny koncert w ramach tegoż festiwalu.

 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 48