› biznes
13:04 / 27.04.2016

Wystartował kolejny przetarg na ochronę Ratusza

Wystartował kolejny przetarg na ochronę Ratusza

fot. Bartłomiej Ryś

14 kwietnia poinformowaliśmy o unieważnieniu przetargu na ochronę budynków Urzędu Miejskiego. Sześć firm, które złożyły swoje oferty, wyceniły swoje usługi zbyt drogo. Miasto właśnie ogłosiło kolejny przetarg, chętni mogą się zgłaszać do 10 maja.

Przypomnijmy: miasto szuka firmy, która będzie ochraniać szereg obiektów podległych pod Urząd Miejski. Wśród nich jest m.in. główny Ratusz przy ul. Łączności, budynku przy ul. Jaśminowej, Kosynierów Gdyńskich, Czerwonego Krzyża a nawet... Brama Targowa. W każdym z tych obiektów musi pojawić się człowiek, która zajmie się nie tylko de facto ochroną fizyczną, ale również monitorowaniem obiektu.

Pierwszy przetarg został unieważniony. Powód? Zbyt mały budżet (400 tys.) w stosunku do złożonych ofert (najniższa z cen opiewała na kwotę ok. 600 tys. zł). Ochroniarze mieli się pojawić na swoich stanowiskach już 1 maja, ale termin ten z przyczyn oczywistych został przesunięty. W drugim, ogłoszonym dziś przetargu, zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty do 10 maja.
 

 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%