› sport
16:41 / 08.03.2019

Wystartowała Elbląska Liga Tańca

Wystartowała Elbląska Liga Tańca

fot. nadesłana

W trzech elbląskich szkołach podstawowych rozpoczęły się zajęcia w ramach Elbląskiej Ligi Tańca, podczas których pierwszaki będą uczyły się tańca towarzyskiego. 

Elbląska Liga Tańca jest działaniem w ramach zadania „Kierunek taniec” dofinansowanego ze środków Gminy Miasta Elbląg. Wezmą w niej udział trzy klasy pierwsze z trzech elbląskich szkół podstawowych – Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 19. Od marca do grudnia 2019 /z wyłączeniem wakacji/ dzieci będą poznawały tajniki tańców standardowych i latynoamerykańskich. Naukę rozpoczęli od tych najłatwiejszych walca angielskiego i cha-chy.  Zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem przez wychowawców oraz dzieci. 

Bardzo się cieszę z zajęć, wiem doskonale ile pożytku przynosi nauka tańca. Pierwsze zajęcia były bardzo udane.  Dzieci uważnie słuchały instruktorów  i pięknie dały sobie radę.

– mówi Pani Ewa wychowawczyni z SP nr 1 w Elblągu.

 Zajęcia w każdej klasie będą prowadzone raz w tygodniu po dwie godziny lekcyjne. Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Podsumowaniem cyklu zajęć będzie turniej, podczas którego dzieci zaprezentują zdobyte umiejętności. Turniej odbędzie się w grudniu. Na widownię zostaną zaproszeni nauczyciele oraz bliscy uczestników. Dzieci prezentować będą się przed 3-osobową komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Każde dziecko zostanie nagrodzone

– mówią organizatorzy 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid” w Elblągu.
 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%