› bieżące
09:30 / 01.03.2013

Wystawa o zmaganiu się z... - Aleksandra Matulewicz w Galerii Laboratorium

Wystawa o zmaganiu się z... - Aleksandra Matulewicz w Galerii Laboratorium

fot. Konrad Kosacz

Galeria Laboratorium to miejsce w Galerii EL przeznaczone głównie na prezentację prac elbląskich artystów. Wczoraj wieczorem (28 lutego) odbył się wernisaż prac Aleksandry Matulewicz. 

Wernisaże Galerii Laboratorium Elbląskiej Galerii EL zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Na otwarcie wystawy artystki przyszło tak wiele osób, że otwarcie odbyło w nawie głównej Galerii, a samą wystawę trzeba było oglądać z początku w mało komfortowych warunkach.
Coś co mnie szczególnie pociąga w pracach Oli to duże formaty. Obrazy można oglądać spokojnie z dystansu. Elbląska artystka pokazała na wystawie swój kunszt malując zachowania wody, która inaczej zachowje się na otwartym morzu a zupełnie inaczej na basenie. Jest to doskonałe studium plastyki postaci w wodzie. Do tej serii obrazów zainspirowały kąpiele w morzu a potem w basenie. Plastyka obrazów zbudowana jest na kontraście błękitu wody i … czerwonych kąpielówek. W obrazach Oli z jednej strony widzimy dobrze wypracowane malarstwo, bardzo dekoracyjne, a z drugiej - jak mówi sama autorka - wielkie zmaganie się ze sobą, z własnym talentem i z własnymi słabościami, które, co najważniejsze, udaje się pokonać.

Ola Matulewicz to uznana w Elblągu artystka. Od wielu lat uczestniczy w Salonach Elbląskich. Zaprezentowała się z kilkoma indywidualnymi wystawami. Jest także świetnym pedagogiem pracującym w Liceum Plastycznym w Gronowie Górnym. Uczy tam rysunku, malarstwa i pełni także funkcję kierownika artystycznego.

Wystawa w Galerii EL – w Galerii Laboratorium potrwa do 31 marca.

6
0
oceń tekst 6 głosów 100%

Zdjęcia ilość zdjęć 17