› policja
15:26 / 29.06.2012

Wzmożone kontrole policji w pierwszy weekend wakacji

Wzmożone kontrole policji w pierwszy weekend wakacji

Pierwszy weekend wakacji to czas wzmożonych wyjazdów. Elbląscy policjanci wspólnie z żołnierzami Żandarmerii Wojskowej prowadzą dzisiaj działania pod nazwą „Prędkość”. Ta akcja to nie tylko kontrola prędkości i trzeźwości, ale także podnoszenie świadomości użytkowników dróg oraz dążenie do całkowitego wyeliminowania śmiertelnych ofiar w zaistniałych wypadkach.

Policjanci z ruchu drogowego pełnią służbę na elbląskim odcinku krajowej „siódemki”, który w ten weekend będzie drogą o dużym natężeniu ruchu. Policjanci będą zapewniać płynność przejazdu, a także reagować na wszelkie wykroczenia i przestępstwa drogowe popełniane zarówno przez kierujących, ale także i pieszych.

- Prowadzone są kontrole osób, pojazdów i dokumentów. Ważnym elementem działań jest egzekwowanie od kierujących, jazdy w zapiętych pasach oraz przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP Elbląg. - Z ruchu będą eliminowani nietrzeźwi kierowcy oraz pojazdy niesprawne technicznie. Surowo karani będą również ci kierowcy, którzy przekraczają dozwoloną prędkość, tym samym stwarzają niebezpieczne a w konsekwencji tragiczne sytuacje drogowe.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%