› bieżące
08:55 / 01.03.2014

Wzrasta ruch samochodowy na siódemce Elbląg - Gdańsk

Wzrasta ruch samochodowy na siódemce Elbląg - Gdańsk

Więcej aut na krajowej siódemce z Elbląga do Gdańska. Mniej na 91 czyli trasie Tczew - Pruszcz Gdański. Tak wynika z najnowszego raportu natężenia ruchu na Pomorzu, którą przygotowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Punkty pomiarowe GDDKiA stoją w czterech punktach na Pomorzu. Na trasie Elbląg - Gdańsk ruch mierzony jest w Kazimierzowie. Natężenie ruchu na odcinku Żukowo - Gdynia sprawdzane jest w Miszewie. Trzeci punkt pomiarowy ustawiony jest na krajowej 91 w miejscowości Miłobądz. Z kolei na krajowej 6 ruch mierzony jest w Kębłowie.

Z obliczeń wynika, że krajową 7 w ubiegłym roku przejechało prawie 7 milionów aut. Rok wcześniej było ich o milion mniej. Jak tłumaczy szef gdańskiego oddziału GDDKiA Robert Marszałek, jest to związane między innymi z oddaniem do użytku Obwodnicy Południowej Gdańska i nowego odcinka drogi numer 7 od Elbląga w kierunku Ostródy. - Większy ruch to także efekt zwiększających się odwiedzin turystów z Obwodu Kaliningradzkiego, uważa Marszałek.

Na krajowej 91 ruch zmniejszył się o prawie pół miliona. Z pięciu milionów w 2012 roku do czterech i pół w roku ubiegłym. Jest to związane z wprowadzeniem elektronicznego poboru opłat w systemie Viatoll oraz przenoszeniem się ruchu na autostradę A1.

Jak wynika z raportu, w ciągu ostatnich dwóch lata nie zmienił się ruch na trasach Żukowo - Gdynia. Rocznie drogę pokonuje około 6 milionów aut. Z kolei krajową 6 od Słupska do Wejherowa co roku pokonuje około 5 milionów kierowców.

źródło: Radio Gdańsk

 

4
0
oceń tekst 4 głosów 100%

Powiązane artykuły

Zobacz wizualizację drogi ekspresowej Elbląg-Gdańsk. Jest już film

04.02.2013 komentarzy 6

W sieci pojawił się materiał filmowy prezentujący planowaną do realizacji drogę ekspresową Gdańsk – Elbląg. Nie trzeba dodawać, że na tę nitkę...