› bieżące
10:26 / 24.05.2013

XI Bałtycki Festiwal Nauki za nami. Zobacz video

XI Bałtycki Festiwal Nauki za nami. Zobacz video

Atrakcyjne pokazy, ciekawe wykłady i doświadczenia, interesujące warsztaty – to wszystko czekało na zwiedzających w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Grunwaldzkiej właśnie w dniu dzisiejszym.

Atrakcje przygotowane przez organizatorów zaczynały się już przed wejściem do budynku. Dookoła placu były porozstawiane różne namioty, w których zobaczyć było można m.in. roboty nazwane damskimi imionami, eksperymenty i doświadczenia przygotowane przez najmłodszych z szkół podstawowych.

Tematy, które były poruszane na wykładach dotyczyły chemii, fizyki, biologii, ale i również ekonomii. Cieszyły się one dużą popularnością, w większości przypadków sale były wypełnione po brzegi. Jeżeli mowa o frekwencji, to na pewno warto zauważyć fakt jakie grono odbiorców przybyło na to wydarzenie. Były to zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkół ponadpodstawowych oraz dorośli słuchacze.

Na wykładach praktycznych można było na przykład…. porazić się prądem. Studenci PWSZ spisali się na medal, bardzo chętnie opowiadali o przeprowadzanych właśnie doświadczeniach.

Podsumowując: było naprawdę warto. Każdy, kto chciał zobaczyć jak powinny wyglądać lekcje chemii tudzież fizyki na co dzień w naszych szkołach – nie był zawiedziony. Po więcej informacji zapraszamy do materiału video.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%