› sport
08:40 / 06.06.2017

XIX otwarte Mistrzostwa Elbląga w biegu na orientację

XIX otwarte Mistrzostwa Elbląga w biegu na orientację

fot. nadesłane

W dniu 10.06.2017 r. (sobota) Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz MOSiR ELBLĄG zapraszają na XIX Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację. Będzie to jednocześnie IX runda finałowa VIII Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację. Wręczone zostaną statuetki dla najlepszych zawodników całego cyklu przez Dyrektora MOSiR ELBLĄG.

Zawody rozegrane będą w parku komunalnym Bażantarnia. Będzie to klasyczny bieg na orientację- start interwałowy – elektroniczny pomiar czasu SPORT-IDENT /SI/. Po przybiegnięciu na metę otrzymuje się wydruk z osiągniętym czasem a także międzyczasy pomiędzy poszczególnymi punktami co nam wskazuje jakie błędy popełniliśmy. Nie używamy już kart startowych. Wyniki są w ciągu kilku sekund..Centrum zawodów przy muszli koncertowej obok restauracji "Myśliwska" czynne od godz. 08.30. Start pierwszego zawodnika o godz. 10.00. Dla najlepszych przewidziano medale i upominki rzeczowe.

Prosimy o dokonanie zgłoszenia na adresy podane w regulaminie zawodów na stronie MOSiR Elbląg i klubu Ekogryf lub telefonicznie. (kazek14521@onet.pl) wcześniejsze dokonanie zgłoszenia jest konieczne z uwagi na to, że mapy są drukowane z trasami i w dniu zawodów dysponujemy tylko ograniczoną liczbą wolnych map, co oznacza że zawodnikowi zgłaszającemu się w dniu zawodów może zabraknąć mapy.

Nie bójmy się biegu na orientację. To nie jest żaden „niszowy sport” jak niektórzy mówią. Początki są czasami trudne ale każdy je ma a później jest sama przyjemność, która praktycznie pomaga nam na każdym kroku bo wszędzie gdzie idziemy, jedziemy, lecimy, płyniemy to jest właśnie orientacja.

Zapraszamy wszystkich chętnych, każdy biegać /można maszerować/ może i życzymy przyjemnych wrażeń.

Organizatorzy

 

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%