› sport
10:39 / 12.06.2017

XIX otwarte mistrzostwa Elbląga w biegu na orientację

XIX otwarte mistrzostwa Elbląga w biegu na orientację

fot. EKO Gryf

W dniu 10.06.2017r./sobota/ Elbląski Klub Orienteeringu GRYF przy Klubie 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz MOSiR ELBLAG odbyły się XIX Otwarte Mistrzostwa Elbląga w Biegu na Orientację. Była to jednocześnie IX runda finałowa.

VIII Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację. Dyrektor MOSiR ELBLĄG pan Marek WNUK wręczył piękne statuetki dla najlepszych zawodników całego cyklu. Klasyfikacja końcowa dostępna jest na stronie mosirelblag.pl. Zwycięzcy otrzymali także karnety na smaczny chlebek w piekarni „Warmińska”

Zawody rozegrane zostały w parku komunalnym Bażantarnia. Był to klasyczny bieg na orientację- start interwałowy – elektroniczny pomiar czasu SPORT-IDENT /SI/. Po przybiegnięciu na metę otrzymuje się wydruk z osiągniętym czasem a także międzyczasy pomiędzy poszczególnymi punktami co nam wskazuje jakie błędy popełniliśmy. Nie używa się już kart startowych. Wyniki są w ciągu kilku sekund. Walka była bardzo zacięta. Sprzyjała temu dobra pogoda i atmosfera wśród zawodników, których 87 pojawiło się na starcie. Wyniki były następujące:

Kategoria rodzinna

 1. BAMMES Jan, Rafał Paulina

 2. WITKOWSCY Stefan, Agnieszka

 3. WĄSICCY Czesława .Andrzej

Dziewczęta – szkoły podstawowe

 1. Katarzyna SZANDROCHA

Chłopcy – szkoły podstawowe

 1. Fabian KOTYZA

 2. Fabian DUDKIEWICZ

Dziewczęta – gimnazja

 1. Aleksandra STRZELECKA,

 2. Aleksandra ULANOWSKA,

 3. Julia TYPAŃSKA,

 4. Gabriela SZCZEPANIK,

Chłopcy– gimnazja

 1. Piotr BANACH,

 2. Kazimierz DEPUTAT,

Dziewczęta– szkoły ponagimnazjalne

 1. Martyna MAZUR

 2. Julia PIEKARSKA,

 3. Natalia MILUSZ,

Chłopcy– szkoły ponagimnazjalne

 1. Jakub TYPAŃSKI,

 2. Mateusz SZOT,

 3. Piotr SKOWRON,

Open-kobiety

 1. Magdalena ORZECHOWSKA,

 2. Olga STOLARSKA,

 3. Joanna ANTCZAK -WIĘCŁAWEK,

Open –mężczyźni

 1. Jakub OSSOWSKI,

 2. Piotr ŚWIATKOWSKI

 3. Jarosław MAZUR,

Zwycięzcy otrzymali medale i upominki rzeczowe ufundowane przez Referat Sportu Urzędu Miejskiego. Rozlosowano także upominki rzeczowe ufundowane przez niezawodną panią Janinę BANACH w tym oryginalna piłkę nożną z Ligi Mistrzów UEFA

Nie bójmy się biegu na orientację. To nie jest żaden „niszowy sport” jak niektórzy mówią tylko życiowy bo z orientowaniem spotykamy się przez całe życie. Początki są czasami trudne ale każdy tak ma a później jest sama przyjemność, która praktycznie pomaga nam na każdym kroku ba może nam uratować życie.

Zapraszamy wszystkich chętnych, na Puchar Elbląga, który rozegrany zostanie w dniach 9-10.09.2017r. w okolicach Elbląga. Natomiast 9 września w godz. popołudniowych odbędzie się sprinterski bieg na orientację na naszej „STARÓWCE”. Więcej informacji wkrótce.

Organizatorzy

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%