› bieżące
12:28 / 10.12.2012

XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży "Od morza jesteśmy"

XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży

fot. nadesłane

XXV edycja Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej EUROREGIONU BAŁTYK

Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu ogłasza kolejną  XXV edycję Międzynarodowego Konkursu Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży Szkolnej Euroregionu Bałtyk „ OD MORZA JESTEŚMY”.

Konkurs od lat cieszy się dużym zainteresowaniem uczestników, jest znakomitą promocją Elbląga jak również Euroregionu Bałtyk w kraju i zagranicą. Główną inspiracją  jest  życie w morzu, panorama portowych miast, praca ludzi morza, baśnie i legendy związane z morzem, historią i tradycją miast nadmorskich.

Konkurs jest imprezą cykliczną, odbywa się co 2 lata. Na każdą edycję wpływa ponad 2000 prac. Efektem konkursu jest Wystawa Główna, na którą Jury kwalifikuje 200 najlepszych prac. Biorąc pod uwagę poziom tych prac komisja przyznaje nagrodę Grand Prix oraz nagrody I stopnia. Wyróżnieni zostają również nauczyciele, pod których kierunkiem autorzy wykonali nagrodzone prace. W trakcie każdej edycji konkursu wydawany jest katalog wystawy, zawierające prace na najwyższym poziomie artystycznym.

Podsumowanie tegorocznej edycji odbędzie się 21 września 2013 roku. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 28 lutego 2013 roku. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie MDK www.mdk.elblag.pl.

Serdecznie zapraszamy!

Konkurs pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Elbląga Grzegorza Nowaczyka

(źródło: MDK Elbląg)

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%