› bieżące
12:32 / 29.08.2012

Z Fidelitas rowerem po zdrowie do Fromborka

Z Fidelitas rowerem po zdrowie do Fromborka

fot. archiwum Stowarzyszenia Fidelitas

Nawet do pół tysiąca uczestników spodziewają się organizatorzy szóstej edycji rajdu rowerowego pod nazwą "Z Fidelitas po zdrowie". Impreza, której celem jest promocja profilaktyki onkologicznej, odbędzie się 9 września. W tym roku trasa rajdu została wydłużona. Zaawansowani rowerzyści przejadą trasę o długości 70 km z Elbląga do Fromborska i z powrotem.

Organizatorami Rajdu Rowerowego „Z Fidelitas po zdrowie – VI Edycja” są „FIDELITAS” - Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Onkologii w Elblągu oraz Komenda Miejska Policji w Elblągu. Jego nadrzędnym celem jest propagowanie profilaktyki onkologicznej wśród mieszkańców Elbląga i powiatu elbląskiego oraz zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

- Zdajemy sobie sprawę, że z roku na rok ta impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy rozszerzyć grono uczestników do liczby 500. Wiemy, że bardzo dużą grupę uczestników naszego rajdu stanowią zaawansowani rowerzyści, dlatego w tym roku dłuższa trasa o długości ok. 70 km, przebiegała będzie przez miasto Frombork – informują organizatorzy. - Jak co roku planujemy wiele wspaniałych niespodzianek i nagród. Nagrodą główną będzie rower. Z uwagi na dużą liczbę uczestników w tym roku pobierane będzie wpisowe w wysokości 10 zł.

Rajd odbędzie się w niedzielę, 9 września o godzinie 10.00. Zbiórka uczestników od godz. 10.00 na Placu Jagiellończyka. Start przewidziano o godz. 11.00, a zakończenie około godz. 15.00 na terenie “Bażantarni”.

Do wyboru są dwa rodzaje tras: Mała o długości 26 km oraz Duża o długości 70 km.

„Mała trasa”
Plac Jagiellończyka – ul. Płk Dąbka – Ogólna – Fromborska – Jelenia Dolina – Ogrodniki – droga nr 504 – Piastowo - ul. Królewiecka – ul. Marymoncka – Bażantarnia

„Duża trasa” – dla zaawansowanych
Plac Jagiellończyka – ul. Płk Dąbka – Ogólna - ul. Fromborska – Łęcze – Kadyny – droga nr 503 – Tolkmicko – Pogrodzie – Frombork –  Pogrodzie - droga nr 504 – Milejewo - ul. Królewiecka – ul. Marymoncka – Bażantarnia

Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można w zakładce RAJD 2012 na stronie www.fidelitas.bransat.pl

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%