11:42 / 06.06.2022

Z jakich metod mogą skorzystać mężczyźni chcący powiększyć penisa w sposób nieinwazyjny?

Z jakich metod mogą skorzystać mężczyźni chcący powiększyć penisa w sposób nieinwazyjny?

Mały rozmiar członka to dla wielu mężczyzn tak duży dyskomfort, że niemal całkowicie rezygnują ze współżycia ze strachu przed odrzuceniem ze strony partnerki. 

Jeszcze do niedawna mężczyźni chcący powiększyć penisa mogli jedynie poddać się inwazyjnemu zabiegowi chirurgicznemu. Dziś panowie mogą skorzystać również z mało inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej lub przeprowadzić kuracje z użyciem kompleksowych preparatów na bazie naturalnych składników. 

W tym artykule omówimy zarówno zabiegi polegające na wypełnieniu członka żelem na bazie kwasu hialuronowego oraz własnym tłuszczem a także to jak działają tabletki na porost penisa jak penisizexl, penilarge czy member xxl. 

Dlaczego maleje popularność zabiegu chirurgicznego?

Chirurgiczne powiększanie penisa polega na nacięciu więzadeł wieszadłowych i wysunięciu znajdującej się wewnątrz ciała ukrytej części prącia. W teorii zabieg ten pozwala na uzyskanie wydłużenia penisa od 2 do 5 cm, jednak końcowy efekt jest trudny do przewidzenia. 

Mogłoby się wydawać, że zabieg chirurgiczny jest metodą idealną - uzyskujemy wyraźne wydłużenie penisa a efekty widoczne są niemal natychmiast. Niestety metoda ta ma również liczne wady.

Ze względu na wysoką inwazyjność zabiegu wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym a po operacji konieczna jest długa rekonwalescencja w trakcie której należy zrezygnować z aktywności fizycznej. Ponadto aby podtrzymać uzyskane efekty konieczne jest noszenie przez okres kilku tygodni specjalnych odważników lub zakładanie w ciągu dnia urządzenia rozciągającego typu ekspander. 

Minusem jest również cena zabiegu, która w zależności od miasta i renomy wybranej przez nas kliniki może mieścić się w przedziale od 5-18 tys. złotych. Wielu mężczyzn rezygnuje z tej formy powiększania penisa także ze względu na możliwość wystąpienia powikłań pooperacyjnych w postaci zakażenia, zmniejszonego czucia czy zaburzeń erekcji. 

Powiększanie członka kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem - Warto?

Rosnącą popularnością cieszą się z pewnością nieinwazyjne zabiegi przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym, które pozwalają na opuszczenie kliniki jeszcze tego samego dnia. Zabieg wypełnienia prącia własną tkanką tłuszczową może zapewnić zwiększenie obwodu penisa nawet o 40% a efekt zabiegu widoczny jest niemal natychmiast. 

W tym wypadku ceny zaczynają się od 3 000 złotych, musimy jednak wziąć pod uwagę, że kwas hialuronowy jak i tkanka tłuszczowa nie dają trwałych efektów a zabieg należy powtórzyć po około 24 miesiącach. Zarówno w przypadku kwasu hialuronowego jak i lipotransferu powiększeniu ulega jedynie obwód penisa bez wpływu na jego długość w stanie erekcji. 

Tabletki na powiększenie penisa na bazie składników ziołowych

Ostatnią metodą są tabletki na powiększenie penisa, których działanie opiera się na składnikach pochodzenia naturalnego jak l-arginina, żeń-szeń czy buzdyganek naziemny. 

W tego typu preparatach kluczową rolę odgrywają substancje o działaniu rozkurczającym na naczynia krwionośne, dzięki którym do ciał jamistych może przedostać się większa ilość krwi. Producenci zapewniają, że dzięki systematycznemu doprowadzaniu do penisa wzmożonej ilości krwi ma dojść do zwiększenia jego masy zarówno na długość jak i w obwodzie. 

Więcej na temat tabletek na powiększenie penisa można dowiedzieć z m.in. z tego rankingu https://medsense.pl/tabletki-na-powiekszenie-penisa/ w którym można znaleźć dokładny opis działania tego typu produktów a także porównanie popularnych preparatów.

Do plusów tej metody z pewnością można zaliczyć prostotę stosowania i przystępną cenę kuracji, która może mieścić się w okolicach 500-600 złotych. Minusem niestety jest brak jednoznacznych badań, które mogłyby bezsprzecznie potwierdzić skuteczność tej metody, możemy więc bazować jedynie na informacjach od producentów i opiniach stosujących tabletki mężczyzn. 

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%