› bieżące
12:51 / 22.10.2012

Z Modrzewiny do Bażantarni. Kolejna wycieczka z Prezydentem

Z Modrzewiny do Bażantarni. Kolejna wycieczka z Prezydentem

fot. UM Elbląg

W sobotę, 27 października odbędzie się ostatni w tym roku wspólny przejazd rowerowy po mieście organizowany przez władze Elbląga. Już tradycyjnie udział w nim zapowiedział Prezydent Grzegorz Nowaczyk. Start jak zawsze na Modrzewinie, meta w Bażantarni, gdzie na uczestników czekać będzie ciepły posiłek.

Zbiórkę chętnych zaplanowano od godziny 10.30 na Modrzewinie (obok Elbląskiego Parku Technologicznego). Kolumna rowerzystów wyruszy w trasę o godz. 11.00

Trasa: Sulimy - Aleja Jana Pawła II – Ogólna – Konopnickiej – Piłsudskiego – Robotnicza – Pionierska – Szymanowskiego – Moniuszki – Traugutta - Grobla Św. Jerzego – Bema -  Kościuszki -  Wspólna – Górnośląska – Agrykola – Chrobrego – Sybiraków – Marymoncka. Długość trasy przejazdu to 9 km.

Przyjazd na metę nastąpi około godziny 12.00.

Na mecie dla uczestników będzie czekał wspólny posiłek przygotowany przez Restaurację Myśliwską. Podczas spotkania będzie okazja do rozmów o kończącym się sezonie rowerowym i planach na najbliższe miesiące.

Trasę przejazdu będzie zabezpieczała elbląska Policja. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, dostosowane do możliwości  każdego rowerzysty. W trakcie jazdy obejrzymy pierwszy elbląski pas rowerowy na ulicy Kościuszki i Wspólnej. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%