› dzieci i rodzina
12:07 / 28.05.2013

Z okazji Dnia Dziecka pokazy filmowe w Bibliotece Elbląskiej

Z okazji Dnia Dziecka pokazy filmowe w Bibliotece Elbląskiej

fot. Konrad Kosacz/elblag.net

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida już po raz kolejny uczestniczy w akcji „Dzień Dziecka w bibliotece”, organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach akcji w sobotę i niedzielę (1 i 2 czerwca) o godz. 16.00 wyświetlony zostanie film „Max Minsky i Ja”. Wstęp wolny. O filmie:

Nelly ma dopiero 13 lat, jednak jej wiedza z zakresu astronomii zadziwia nawet nauczycieli. To typ naukowca - dużo bardziej od zajęć z wychowania fizycznego woli lekcje fizyki, a czas wolny zamiast na zabawach z koleżankami spędza, czytając naukowe książki i czasopisma. Poza tym jest nieszczęśliwie zakochana w samym księciu Luksemburga. Kiedy okazuje się, że drużyna koszykarska z jej szkoły ma szanse wyjechać na zawody objęte jego honorowym patronatem, postanawia za wszelką cenę przemóc swoją niechęć do sportu i - mało tego - dostać się do drużyny, by wyjechać na mecz. Postanawia pomóc w nauce przedmiotów ścisłych jednemu z chłopaków, który świetnie gra w kosza... reż. Anna Justice produkcja: Niemcy czas trwania: 1 godz. 39 min.

Pokazy filmu odbędą się w sobotę i niedzielę (1 i 2 czerwca, godz. 16.00) w Sali Kinowej Biblioteki Elbląskiej, ul. św. Ducha 3-7. Zapraszamy dzieci z rodzicami lub opiekunami.

W dniach 3, 4, 5 i 6 czerwca o godz. 10.30 na pokazy zapraszamy grupy zorganizowane.

Kontakt i zgłoszenia grup zorganizowanych: Dział Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej ul. św. Ducha 3-7, tel.: (55) 611 31 69 e-mail: m.adamska@bibliotekaelblaska.pl
 

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%