› inwestycje drogowe
14:34 / 30.08.2012

Z początkiem września nowe skrzyżowanie

Z początkiem września nowe skrzyżowanie

fot. Konrad Kosacz

Kończy się przebudowa skrzyżowania ulic Grota Roweckiego, 12 Lutego, Armii Krajowej. W miniony weekend na wszystkich wlotach ułożona została ostatnia, ścieralna warstwa jezdni. Całkowite otwarcie dla ruchu skrzyżowania, planowane jest na początku września.

Prace budowlane rozpoczęły się na jesieni zeszłego roku i trwały nieprzerwanie (nie licząc przerwy zimowej). W ramach przebudowy wykonano szereg robót m.in. usunięto kolizje z istniejącą infrastrukturą techniczną, zbudowano nowe chodniki, ścieżki rowerowe i inne elementy wyposażenia systemu drogowego, ułożono nowy asfalt oraz dostosowano układ skrzyżowania, do wybudowania w nim w przyszłości linii tramwajowych w kierunku ulic 12 Lutego i Armii Krajowej. Nowe rozwiązania pozwolą także zwiększyć przepustowość ruchu w tym miejscu.

Po całkowitym oddaniu do ruchu skrzyżowania, dalej będą prowadzone prace polegające na przebudowie ulicy 12 Lutego, w kierunku skrzyżowania ulicy Nowowiejskiej, Teatralnej i Płk. Dąbka wraz z tym skrzyżowaniem. Przebudowa dalszego odcinka ulicy 12 lutego finansowana jest w całości przy udziale środków finansowych Gminy Miasto Elbląg.

Całkowite koszty przebudowy skrzyżowania Grota Roweckiego, 12 Lutego, Armii Krajowej to prawie 7,5 mln zł. Projekt został dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013, w kwocie blisko 3 mln zł.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%