› policja
11:40 / 27.08.2012

Z ponad 2 promilami wsiedli na skuter

Z ponad 2 promilami wsiedli na skuter

2,20 i 2,45 promila alkoholu w organizmie miało dwóch motorowerzystów, którzy w miniony weekend zostali  zatrzymani przez policjantów z Pasłęka. Teraz może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwszy z motorowerzystów został zatrzymany w minioną sobotę około godziny 14.00 w miejscowości Rogajny. - W trakcie „obsługi” kolizji drogowej policjanci przebadali alkotestem jednego z uczestników. Okazało się wtedy, że kierujący skuterem 28-letni Marek B. ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Kolejny pijany motorowerzysta „wpadł” w niedzielę chwilę po północy. 26-letni mężczyzna jechał ulicą Partyzantów w Pasłęku, gdy został zatrzymany do kontroli przez patrol ruchu drogowego.  Po zbadaniu go alkotestem ukazał się wynik 2,44 promila alkoholu w organizmie.

26-letni Zbigniew W. odpowie teraz przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Jego skuter trafił na policyjny parking. Za kierowanie motorowerem  po pijanemu, może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%