› bieżące
16:59 / 15.03.2014

Z powodu silnego wiatru 6,8 tys. odbiorców na Warmii i Mazurach bez prądu

Z powodu silnego wiatru 6,8 tys. odbiorców na Warmii i Mazurach bez prądu

Na Warmii i Mazurach w związku z silnym wiatrem uszkodzonych zostało 378 stacji transformatorowych. Jak poinformowała rzeczniczka wojewody warmińsko-mazurskiego Edyta Wrotek, najwięcej, bo aż 4 tys. gospodarstw pozbawionych jest zasilania w północno-zachodniej części regionu, głównie w okolicach Elbląga, Pasłęka i Braniewa.


Na wschodzie województwa, zwłaszcza k. Ełku prądu nie ma 1,3 tys. odbiorców, a w części centralnej - okolicach Olsztynka, Ostródy i Biskupca - bez prądu pozostaje 1,5 tys. odbiorców.

Według rzecznika warmińsko-mazurskiej straży pożarnej Krzysztofa Pardy w sobotę wiatr przewrócił blisko 50 drzew, z których część zatarasowała lokalne drogi. W miejscowości Ludwichowo w powiecie iławskim wichura zerwała dach z budynku gospodarczego, a w okolicach Nowego Miasta Lubawskiego przesunęła o 15 m blaszany garaż. - Na szczęście w żadnym z tych zdarzeń nikomu nic się nie stało - zaznaczył strażak.

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku przewiduje, że w sobotę do godz. 18 nad woj. warmińsko-mazurskim może wiać silny wiatr z zachodu i północnego zachodu o średniej prędkości 30-45 km na godz, osiągający w porywach do 90 km na godz.

źródło: PAP

 

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%