› bieżące
09:40 / 12.12.2014

Za 1,5 godziny poznamy nowego marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

 Za 1,5 godziny poznamy nowego marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego

fot. elblag.net

Mieszkańcy Warmii i Mazur dowiedzą się dziś kto będzie nowym marszałkiem ich województwa. Wszystko stanie się jasne podczas drugiej sesji Sejmiku Województwa Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Oczywiście zaraz po wyborze marszałka, rajcy będą musieli zadecydować także o kształcie zarządu. Poznamy też nowych wiceprzewodniczących sejmiku województwa. Sesję wyborczą najważniejszych przedstawicieli naszego samorządu poprowadzi przewodniczący Piotr Żuchowski. Zgodnie z procedurą przedstawi szczegółowe procedury wyboru, wynikające z przepisów ustawowych. Zostanie wskazany wiceprzewodniczący, który co ciekawe będzie uprawniony do wydawania poleceń wyjazdów służbowych. Oprócz tego radni powołają też komisje stałe (składy i przewodniczący). Nie zabraknie też uchwały dotyczącej wynagrodzenia... nowego marszałka.

Oprócz kwestii formalnych radni zajmą się też uchwałami dotyczącymi przekazania środków z funduszy europejskich oraz o udzieleniu pomocy finansowej partnerom projektu na zakup nieruchomości w związku z realizacją projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej – woj. warmińsko-mazurskie” (PO RPW 2007-2013). Radnych czeka także uchwalenie zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2014-2039 oraz dotyczących szczegółowych zmian w budżecie województwa na 2014 r. Możemy spodziewać się, że zostaną zatwierdzone dokumenty dotyczące współpracy z organizacjami pozarządowymi (NGO's). Co ważne dla samorządów lokalnych – sejmik podda także pod głosowanie uchwałę o wyborze instytucji, która zajmie się badaniem organów samorządu terytorialnego i samorządowych jednostek budżetowych województwa (2014 r.).

4
9
oceń tekst 13 głosów 31%