› bieżące
08:13 / 25.10.2013

Za darmo do kina na Salto

Za darmo do kina na Salto

Kino „Światowid” zaprasza na bezpłatny seans filmu "Salto" w reż. Tadeusza Konwickiego. Ten klasyk kinematografii z 1965 roku ze znakomitymi rolami Zbyszka Cybulskiego i Gustawa Holubka będzie można zobaczyć w kinie „Światowid” w poniedziałek, 28 października o godz. 19:00 w ramach Filmowych Rozgrywek.

Akcja filmu rozgrywa się w prowincjonalnym miasteczku. Sprawia ono wrażenie położonego na pograniczu jawy i snu, surrealistycznej fantazji i rzeczywistości. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się tajemniczy mężczyzna. Przedstawia się jako Kowalski - Malinowski. Zdumionym mieszkańcom przedstawia różne wersje swej biografii. Jednym mówi, że walczył na wojnie, innym, że się ukrywa i grozi mu niebezpieczeństwo. Niepostrzeżenie jego fałszywa legenda burzy senne życie odludnej osady.

(...) w dzisiejszej rzeczywistości szyderczość "Salta" sprawdza się wyśmienicie, bo jest ciągle, a może jeszcze bardziej aktualna. Pozostaje więc pytane, czy ktoś nam nakręci współczesne "Salto", czy będziemy musieli dalej poszukiwać się w krzywym zwierciadle sprzed prawie pół wieku? Choć kilku kandydatów do tego miana już mamy, seans "Salta" jest ciągle najlepszym rozwiązaniem.

Dariusz Kuźma, Stopklatka.pl

Projekcja filmu "Salto" Tadeusza Konwickiego odbędzie się w oczekiwaniu na wyniki Filmowych Rozgrywek.

- Zachęcamy do udziału w naszym filmowym quizie, tym razem jego tematem jest Polska Szkoła Filmowa, a my mamy mnóstwo fantastycznych nagród, wśród nich znakomite książki o kinie i dvd z filmami – mówią organizatorzy. - Na zgłoszenia czekamy jeszcze do 25 października, wystarczy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres: aleksandra.bielska@swiatowid.elblag.pl.

Więcej informacji na www.kino.swiatowid.elblag.pl.

Film „Salto”:

czas trwania: 1 godz. 40 min gatunek: Dramat, Psychologiczny, Poetycki produkcja: Polska premiera: 11 czerwca 1965 (Polska) 11 czerwca 1965 (świat) reżyseria: Tadeusz Konwicki scenariusz: Tadeusz Konwicki

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%