› bieżące
10:33 / 10.06.2013

Za nami festyn żeglarski w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza”

Za nami festyn żeglarski w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza”

fot. „Bryza”

W Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” nie zabrakło wczoraj (9.06) wspaniałej zabawy dla wszystkich pasjonatów sportów wodnych oraz rodzin chcących aktywnie spędzić wolny czas.

W niedzielę 9. czerwca w Harcerskim Ośrodku Wodnym „Bryza” odbył się kolejny festyn żeglarski zorganizowany przez harcerzy i instruktorów z elbląskiego hufca. Wydarzenie rozpoczął tradycyjny apel, na którym została wciągnięta harcerska bandera, odśpiewany Hymn ZHP.

Po apelu chętne dzieci, uczestniczyły w różnego rodzaju konkurencjach prowadzonych przez harcerzy. Można było spróbować swoich sił w walce na bomie, strzelaniu z łuków, przeciąganiu liny, a także rzucaniu kołem ratunkowym do celu. W prowadzenie konkurencji zaangażowała się również Akademia Małego Pływaka, za co serdecznie dziękujemy!

Za każdą konkurencję dzieci zdobywały pieczątkę. Za uzbieranie ich odpowiedniej ilości, mogły spróbować swoich sił w różnych dziedzinach wodnych. Do dyspozycji były kajaki udostępnione przez Grupę Wodną, ponton – którego użyczyła nam Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne oraz motorówka i optymisty. Wszystkim wymienionym bardzo serdecznie dziękujemy. Dodatkowo za udostępnienie motorówki, podziękowania dla Marine Service, Panu Piotrowi Gerej-Gula oraz za obsługę optymistów dziękujemy Druhowi Andrzejowi i Piotrowi Wiechowskim.

Podczas festynu odbył się również specjalny pokaz Wikingów, który uświetnił czas wszystkim dzieciom i przybyłym gościom. Dziękujemy serdecznie za zaangażowanie i współpracę. Oprócz tego każdy uczestnik i gość mógł miło spędzić czas przy ognisku – nie zabrakło kiełbasek i innych przysmaków.

Za pomoc w organizacji festynu wielkie dzięki dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, firmy V-max Pan Tomasz Zieliński, Stowarzyszenie Elbląg Europa za wypożyczenie nagłośnienia i termosu oraz przede wszystkim harcerzom za trud włożony w organizację tego wydarzenia!

Bez Waszej pomocy na pewno nie byłoby takiego efektu, dziękujemy! Zapraszamy do odwiedzania naszego ośrodka, a na trwający sezon żeglarski mnóstwo pozytywnych wiatrów. Ahoj!

dh. Kamila Niewinowska, Harcerska Służba Informacji

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%