› sport
08:45 / 25.03.2013

Za nami pierwsze spotkanie zawodów Best Climber w elbląskiej Wspinalni

Za nami pierwsze spotkanie zawodów Best Climber w elbląskiej Wspinalni

Jesteśmy właśnie po pierwszym spotkaniu wspinaczy startujących w cyklicznych zawodach na ściance wspinaczkowej WSPINALNIA. W zawodach otwartych, w których mógł wziąć udział każdy, wystartowały osoby ćwiczące już od jakiegoś czasu oraz początkujący w tej dyscyplinie sportu.

Kibicowanie i wspieranie towarzyszyło wszystkim, okrzyki „dasz radę”, „dajesz”, „dobrze”, „idziesz” nie schodziły z ust obserwujących. W gronie zawodników były także dzieci. To one wspaniale wspierały, podpowiadały swoim współzawodnikom gdzie maja się złapać lub postawić nogę. Dorośli też pokrzykujący, pełni emocji, skupieni na zadaniu, które ich czeka.

- Liczy się przede wszystkim zabawa i zbieranie punktów za przejście trasy, aby na koniec całego cyklu wszystko było jasne kto jest elbląskim Best Climberem. Impreza jest takim Grand Prix we wspinaczce.

Zawody mają charakter otwarty, towarzyski i rekreacyjny, mogą w nich startować wszyscy chętni po zgłoszeniu się w dniu zawodów przed startem. Każdy uczestnik otrzymuje swój nie powtarzalny numer, który będzie go obowiązywał w każdym miesiącu zawodów. - Uczestnicy dzielą się na amatorów i zawodowców. Pierwsi podzieleni są jeszcze na kategorie wiekowe. Trasy mogą mieć charakter: wspinanie po ścianie, buldering, trawers.

- Zapraszamy na następne zawody bo w każdej chwili można się dopisać do listy zawodników. Zapraszam także na ściankę przy ul. Sienkiewicza 4 (IV LO). Następne zmagania w cyklu Best Climber 21 kwietnia.

Więcej informacji, regulamin na stronie organizatora www.wspinalnia.pl.

2
0
oceń tekst 2 głosów 100%