› bieżące
08:28 / 11.04.2013

Zaaranżuj swoją życiową przestrzeń. Przyjdź na warsztaty artystyczne

Zaaranżuj swoją życiową przestrzeń. Przyjdź na warsztaty artystyczne

Wielu z nas chciałoby spróbować swoich sił we własnoręcznym tworzeniu przedmiotów artystycznych, jednak brakuje nam umiejętności i wiedzy. Naprzeciw takim osobom wychodzą organizatorzy warsztatów Przyjazna przestrzeń, które rozpoczną się 19 kwietnia w CSE „Światowid”. Uczestnictwo w zajęciach to świetna okazja na wspólne spędzenie czasu dla całej rodziny.

W dzisiejszym zabieganym świecie rzadko mamy czas by uważniej przyjrzeć się otaczającym nas przedmiotom. Tak w pracy, jak w domowym zaciszu otaczają nas rzeczy produkowane masowo, seryjne i zdepersonalizowane. Obiekty te nie oddają charakteru właściciela i często mają „krótkie życie" -€“ kiedy się znudzą czy zużyją -€“ natychmiast zostają wyrzucane. W opozycji do tego coraz popularniejsza jest filozofia powrotu do tworzenia wielu rzeczy własnoręcznie, w domowym zaciszu.

W ramach organizowanych przez Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” warsztatów Przyjazna przestrzeń można będzie nauczyć się m.in. szyć na maszynie, pakować prezenty, malować na tkaninach, tworzyć pachnące saszetki i wiele innych „przedmiotów z duszą”, które oddadzą charakter ich twórcy czy posiadacza.

Podczas warsztatów "Światłoczułe" uczestnicy poznają zasady projektowania form świetlnych i dobierania zestawień kolorystycznych W ten sposób powstaną lampiony ze szkła stopionego, które wniosą dużo radości do każdego domu i mieszkania. Oświetlenie ma przecież nie tylko wartość czysto użytkową, ale i niebagatelny wpływ na budowanie atmosfery wnętrza.

Natomiast zajęcia "Sztuka pakowania upominków" nauczą uczestników jak niewiele trzeba, by za pomocą prostych środków i odrobiny wyobraźni stworzyć wyszukane opakowania prezentów. Samodzielnie wykonane pudełeczka, na pewno w większym stopniu niż zakupione papierowe torebki, świadczą o „sercu włożonym” w przygotowanie upominku.

Sobotnie warsztaty Czy w dżungli dżdży?-€“ czyli warsztaty teatralno -€“ plastyczne oraz Sztuka pakowania upominków są skierowane dla opiekunów z dzieckiem. Rodzice czy dziadkowie mogą więc swoim milusińskim urozmaicić wspólne spędzanie soboty.

- Naszym założeniem jest stworzenie podczas zajęć przyjaznej przestrzeni i sympatycznej atmosfery ­ -€“ mówią Teresa Miłoszewska i Edyta Machul, organizatorki warsztatów. - Zajęcia odbywać się będą w kameralnych grupach pozwalających na łatwiejsze budowanie pozytywnych relacji.

Wszystkie powstałe prace staną się własnością uczestników, którzy będą mogli je zabrać do domu. Materiały plastyczne wliczone są w cenę warsztatów.

Ilość miejsc jest ograniczona dlatego warto się zapisać już dziś!

Zapisy: edyta.machul@gmail.com

Bilety: kasa CSE Światowid, informacje tel. 55 611 20 65

Harmonogram :

Piątek 19 kwietnia

16.00 -€“ 18.00 Światłoczułe

17.30 -€“ 20.00 Mój dom z duszą

Sobota 20 kwietnia

11.00 -€“ 12.00 Czy w dżungli dżdży? -€“ czyli warsztaty teatralno-€“ plastyczne dla rodziców z dzieckiem

13.00 -€“ 15.00 Sztuka pakowania upominków

15.00 - 17.00 Szycie na maszynie to nic trudnego

Pełny program wraz ze szczegółowym opisem wszystkich warsztatów dostępny tutaj.

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%