› bieżące
11:55 / 20.05.2022

Zaatakował mężczyznę w parku. Został ujęty przez policję

Zaatakował mężczyznę w parku. Został ujęty przez policję

fot. KMP Elbląg

34-letni mężczyzna miał zaatakować 59-latka w jednym z elbląskich parków. Świadkowie widząc sytuację wezwali policję. Chwilę później sprawca rozboju siedział już z założonymi kajdankami w radiowozie. Teraz stanie przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w środę (18.05) około godziny 17.00 w elbląskim Parku Dolinka. Tam pewien mężczyzna idąc parkową alejką został zaczepiony przez siedzącego na ławce 34-latka, który zażądał od niego pieniędzy. Nie czekając na reakcję mężczyzny zaczął się z nim szarpać, kopać i uderzać pięściami. Zdarzenie to widzieli świadkowie, którzy wezwali policję. W tym czasie sprawca zaczął uciekać w kierunku ulicy Spacerowej.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce dogonili go i zatrzymali zakładając mu na ręce kajdanki. 34-latek od którego czuć było zapach alkoholu powiedział, że nic nie zrobił, do niczego się nie przyznaje a po chwili dodał, że: „teraz to już pójdę siedzieć”.

Jak się okazało był on niedawno zatrzymywany do innej sprawy, gdzie usłyszał zarzut. Poszkodowanemu 59-latkowi policjanci udzielili pomocy a dodatkowo na miejsce wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna miał zadrapania i otarcia. W trakcie zdarzenia zostały zniszczone jego okulary a także skradziono mu białe słuchawki. Te ostatnie policjanci zabezpieczyli przy zatrzymanym mężczyźnie.

34-latk trafił do policyjnego aresztu. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut dokonania rozboju. Policjanci oraz prokurator skierowali do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Zgodnie z Kodeksem Karnym grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%