› poradnik
00:00 / 02.10.2020

Zabawa na świeżym powietrzu z dzieckiem dzięki rowerkom biegowym

Zabawa na świeżym powietrzu z dzieckiem dzięki rowerkom biegowym

Czas pędzi nieubłaganie i ani się spostrzeżemy, a nasz maleńki noworodek skończy kilkanaście miesięcy i spacery w wózku przestaną być dla niego atrakcyjną formą spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeżeli maluch rwie się do tego, żeby chodzić i biegać, to prawdopodobnie jest to idealny moment na to, żeby kupić swojemu szkrabowi pierwszy rowerek biegowy.

Wielu rodziców, myśląc o rowerze dziecięcym, ma w głowie różne pytania i dylematy. Jedną z częstszych wątpliwości jest to, czy dziecko nie jest jeszcze za małe na rowerek, a jeśli nie, to jaki rodzaj rowerku będzie najlepszym wyborem. I być może niektórzy będą tym zdziwieni, ale prawda jest taka, że pierwszy rowerek możemy sprawić maluchowi jeszcze przed ukończeniem przez niego drugiego roku życia. I powinien to być oczywiście rowerek biegowy. Dlaczego właśnie on i jakie posiada zalety? 

Pierwszy rowerek biegowy i jego pozytywny wpływ na rozwój dziecka

W sprzedaży dostępne są różne rodzaje rowerków dedykowanych najmłodszym użytkownikom. Jeszcze do niedawna prym wiodły modele z trzema kółkami, dzięki którym maluchy utrzymywały równowagę i mogły bezpiecznie się przemieszczać. Jednak w ostatnim czasie ogromną popularnością cieszą się rowerki biegowe. Z wyglądu przypominają one zwykły rower, z tą różnicą, że nie posiadają pedałów. A zatem dziecko, aby móc pojechać do przodu, musi odpychać się nóżkami. Jak przekonują specjaliści, ma to liczne zalety i między innymi bardzo dobrze wpływa na rozwój psychofizyczny dziecka. Mały rowerek biegowy pozwala dziecku szybko nabyć umiejętność utrzymywania równowagi, co nie jest bez znaczenia, jeżeli chodzi o późniejszą naukę jazdy na normalnym rowerze. Bowiem dzieci, które miały we wczesnym dzieciństwie rowerek biegowy, dużo szybciej opanowują sztukę jeżdżenia na klasycznym rowerze. Ponadto rowerek biegowy pomaga kształtować prawidłową postawę, ponieważ podczas jazdy maluch jest wyprostowany i nie garbi się, jak często ma to miejsce przy rowerkach z bocznymi kółkami. Na dodatek taka forma aktywności na świeżym powietrzu daje dzieciom mnóstwo frajdy i radości. Co ważne, z takim rowerkiem możemy udać się na spacer nie tylko po płaskiej powierzchni, ale też np. do lasu, ponieważ zapewnia on komfort jazdy również po terenie nierównym. 

Rowerek biegowy z hamulcem

Planujesz zakup rowerka biegowego i zastanawiasz się, jaką opcję wybrać? Z hamulcem czy bez? Wiele zależy od wieku, w jakim jest pociecha. W przypadku dwulatków możemy postawić na rowerek, który nie jest wyposażony w hamulec. Ale jeśli nasz maluch jest starszy, ma trzy czy cztery lata, to jak najbardziej sprawdzi się rowerek biegowy z hamulcem. Co prawda rowerki te nie pozwalają osiągać dużej prędkości, bo skutecznie uniemożliwiają to dotykające podłoża nóżki, ale dzięki hamulcowi maluch może zatrzymać się w miejscu niemal natychmiast. Posiadanie gadżetu w postaci hamulca ręcznego zwiększa też atrakcyjność rowerka w oczach kilkulatka, dzięki czemu z jeszcze większą ochotą korzysta z niego podczas spacerów.

Niezależnie od tego, czy szukamy rowerka z hamulcem czy bez, to szeroki wybór znajdziemy w sklepie internetowym na hoplano.com. Odwiedź stronę i zamów pierwszy rowerek dla swojej pociechy!   

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%