› bieżące
08:44 / 20.01.2014

Zabytek Zadbany 2014 - szukamy go w Elblągu

Zabytek Zadbany 2014 - szukamy go w Elblągu

Narodowy Instytut Dziedzictwa rozpoczął kolejną edycję ogólnopolskiego konkursu „Zabytek Zadbany 2014”. Konkurs skierowany jest do właścicieli, posiadaczy i zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. Jeśli wzorowo i w sposób godny naśladowania wywiązują się oni z obowiązku opieki nad zabytkami to konkurs dla nich. Wnioski można składać do 5 lutego 2014 roku.

Dokumenty konkursowe przyjmowane są w sekretariacie Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Olsztynie, ul. 11 Listopada 4, 10-104 Olsztyn.

Zgłoszenia przyjmowane są w następujących kategoriach:

Utrwalenie wartości zabytkowej pojedynczego obiektu. Rewaloryzacja przestrzeni kulturowej i krajobrazu (w tym założenia dworskie i pałacowe). Adaptacja obiektów zabytkowych. Kategoria specjalna: architektura i konstrukcje drewniane. Kategoria specjalna: architektura przemysłowa i dziedzictwo techniki. Informacje szczegółowe, regulamin konkursu, kryteria oceny wniosku oraz formularz niezbędny do zgłoszenia obiektu do konkursu znajdują się na stronie internetowej Narodowego Instytutu Dziedzictwa:

http://www.nid.pl/pl/Dla_wlascicieli_i_zarzadcow/Aktualnosci/news.php?ID=1985

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami oraz do udziału w konkursie.

W Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków w Elblągu przy ul. Czerwonego Krzyża 2 można uzyskać pomoc w wypełnianiu wniosku

3
0
oceń tekst 3 głosów 100%