› biznes
11:32 / 26.07.2017

Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego będzie rozbudowany. Powstanie kręgielnia i hala do squasha

Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego będzie rozbudowany. Powstanie kręgielnia i hala do squasha

fot. archiwum elblag.net

Zabytkowy Zespół Młyna Wodnego, który od dawna jest atrakcją dla turystów będzie rozbudowany. W istniejącym budynku magazynowym znajdą się: kręgielnia, parkiet taneczny i sala fitness. Powstanie też hala do squasha z czterema boiskami, wiata z grillem oraz parking na 40 samochodów. Przybędzie 12 miejsc hotelowych.

Ten zabytek dawno, by zniszczał, gdyby nie pomysł przeznaczenia go na hotel i restaurację. Na tym jednak właściciel nie zaprzestał. Zabytkowy budynek, gdzie mieściła się Biblioteka Pedagogiczna, przy ul. Pocztowej … przeniósł na teren Zabytkowego Zespołu Młyna Wodnego. W 2013 roku roku obiekt stał się hotelem o standardzie czterech gwiazdek z 20 pokojami, z salą bankietową i konferencyjną na 130 osób, AQUA SPA z basenem pływackim, hydromasażami, brodzikiem, jacuzzi i strefą saun. Zachował w nazwie swoje poprzednie przeznaczenie: Hotel Młyn Biblioteka.
Teraz są plany rozbudowy całego obiektu. Zostanie wybudowany kompleks hotelowo-gastronomiczny z zapleczem sportowy i rekreacyjnym. Istniejący budynek magazynowy zmieni się swoją funkcję.

Ma mieścić kręgielnię z czterema torami, parkiet taneczny i salę fitness. Powstanie też hala do squasha z czterema boiskami, wiata z grillem oraz parking na 40 samochodów. Przybędzie 12 miejsc hotelowych

- czytamy w karcie informacyjnej przedsięwzięcia przesłanej do Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Powstanie też hala do squasha z czterema boiskami o powierzchni użytkowej ok. 380 metrów kwadratowych, wiata z grillem (200 m kw.) oraz parking na 40 samochodów. Przybędzie 12 miejsc hotelowych na wynajem w hotelu o powierzchni użytkowej ok. 750 m kw.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%