› dzieci i rodzina
09:57 / 27.08.2018

Zachcianki i ciążowe rozterki, czyli gdzie szukać informacji o ciążowych dolegliwościach

Zachcianki i ciążowe rozterki, czyli gdzie szukać informacji o ciążowych dolegliwościach

Ciąża to prawdziwe wyzwanie dla kobiety. Przyszłe mamy zmagają się z wieloma problemami, związanymi ze zmianami hormonalnymi, bólem pleców i patologiami ciąży. Gdzie szukać rzetelnej wiedzy na temat dolegliwości dotykającymi kobiet ciężarnych?

Nie tylko w gabinecie lekarskim

Przede wszystkim, przyszłe mamy powinny szukać odpowiedzi na nurtujące je pytania w gabinecie ginekologicznym, podczas kolejnych wizyt w ciąży. Dobrym źródeł wiedzy jest również blog dla przyszłych mam, na którym publikowane są porady dotyczące radzenia sobie z dolegliwościami charakterystycznymi dla kolejnych trymestrów. Na blogach takich jak http://www.bedziedziecko.pl/ można znaleźć sposoby na poranne nudności, wypadanie włosów, bolesność piersi czy ból miednicy pojawiający się w ostatnich tygodniach przed porodem.

Blog o ciąży jest również miejscem, w którym można dowiedzieć się, jakie dolegliwości są powszechne i obojętne dla płodu, a które wymagają konsultacji lekarskiej. Wiele problemów niepokoi przyszłe mamy, lecz w rzeczywistości jest jedynie pewną niedogodnością dla niej samej - płód jest zupełnie zdrowy i prawidłowo się rozwija. Przykładowo, ciężarna może obawiać się, że ma problemy z nerkami, gdyż często oddaje mocz. Częste oddawanie moczu w II i III trymestrze ciąży jest jednak wynikiem ucisku macicy na pęcherz. Blog ciążowy pozwoli uniknąć zbędnych wizyt lekarskich i wskaże, kiedy konsultacja z ginekologiem jest potrzebna.

Przygotowanie do porodu i połogu

Poród jest dla organizmu obciążeniem porównywalnym do przebiegnięcia maratonu, dlatego przygotowania do tej szczególnej chwili powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Przyszła mama powinna dbać o aktywność fizyczną, jeśli ciąża przebiega prawidłowo, a także wykonywać ćwiczenia wzmacniające mięśnie Kegla. Blog parentigowy wyjaśnia, w jaki sposób prawidłowo je wykonywać i kiedy można rozpocząć trening mięśni dna miednicy po porodzie naturalnym.

Blog o macierzyństwie podpowiada również, jak poradzić sobie z trudnościami, które pojawiają się, gdy maluch jest już na świecie. Dzięki rzetelnym poradom, karmienie piersią jest łatwiejsze, a świeżo upieczona mama posiada w wyprawce szpitalnej wszystkie akcesoria, które pomogą jej w prawidłowej higienie krocza. Dodatkowo kobieta będzie przygotowana na problemy takie jak kryzys laktacyjny czy nawał pokarmu, który pojawia się około 3 doby po porodzie. Na blogu dla mam znajdzie się też informacje o rozwoju noworodka i niemowlęcia, dzięki czemu szybciej wykryje się wszelkie nieprawidłowości i rozpocznie się leczenie bądź rehabilitację dziecka.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%