› zapowiedzi
12:00 / 05.11.2016

Zaduszki jazzowe w Młodzieżowym Domu Kultury

Zaduszki jazzowe w Młodzieżowym Domu Kultury

Jego "C'est la vie", "Siódmy rok" czy "Leniwego diabła" w latach 80. nuciła cała Polska, a "Byłaś serca biciem" to wciąż jedno z najpiękniejszych wyznań miłosnych. A teraz piosenek Andrzeja Zauchy będzie można posłuchać na żywo, w wykonaniu znakomitego wokalisty Janusza Szroma. Towarzyszyć mu będą znani i cenieni muzycy jazzowi. Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza 17 listopada na klimatyczne Zaduszki Jazzowe.

Nastrojowe Zaduszki Jazzowe w Młodzieżowym Domu Kultury to już tradycja. Od kilkunastu lat młodzi wychowankowie MDK-u, którzy przygodę z muzyką zaczęli właśnie w tym miejscu i dalej ją kontynuują, właśnie tego dnia mają okazję zaprezentować swój talent. W tym roku publiczność będzie mogła również posłuchać zespołu z Miejskiego Domu Kultury w Ornecie.
Szymon Zuehlke, który w Młodzieżowym Domu Kultury prowadzi zespoły jazzowe i jest pomysłodawcą tego wydarzenia, do wspólnego grania zaprasza również grono znakomitych muzyków jazzowych.
W tym roku Januszowi Szromowi (wokal) towarzyszyć będzie Piotr Lemański (gitara), Grzegorz Sycz (perkusja), Jurij Miszczenko (kontrabas).

Ci, którzy 17 listopada o godz. 18 przyjdą do sali audiowizualnej Młodzieżowego Domu Kultury przy ul. Bema 37, usłyszą również Sergieja Kruczkowa. Ten artysta szerszej publiczności może być znany m.in. z występów razem z Riverboat Ramblers Swing Orchestra.

Nie zabraknie Artura Olewniczaka (puzon) , Bartka Krzywdy (piano) i Szymona Zuehlke (saksofon). Wszyscy trzej znani są m.in. z jam sessions, które regularnie odbywają się w Klubie Środowisk Twórczych Krypta i wielu innych, jazzowych projektów.

Serdecznie zapraszamy, wstęp na Zaduszki Jazzowe jest wolny.
...A po Zaduszkach można wybrać się do Klubu Środowisk Twórczych Krypta na jam session. Wstęp wolny."

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%