› policja
13:10 / 09.01.2019

Zagadka napadu w powiecie nowodworskim rozwiązana w Elblągu

Zagadka napadu w powiecie nowodworskim rozwiązana w Elblągu

fot. Policja.pl

Mężczyźni napadli na 61-letniego kierowcę, który wiózł większą ilość gotówki. Uszkodzony po napadzie samochód porzucili na jednej z ulic Elbląga. Policjanci z Gdańska i Nowego Dworu Gdańskiego odnaleźli auto i sprawców.

Przestępcy wymusili zderzenie z samochodem 61-letniego kierowcy, który wiózł większą ilość gotówki. Obezwładnili mężczyznę. Ukradli pieniądze i  samochód.

W poniedziałek (7.01), około godziny 2:30 dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie, że między miejscowościami Marynowy, a Rychnowo Żuławskie (powiat Nowy Dwór Gdański) doszło do rozboju. Na miejscu policjanci ustalili, że 61 – letni kierujący jadąc w kierunku Nowego Dworu Gdańskiego zauważył dziwnie poruszający się samochód, który w pewnym momencie zepchnął jego pojazd na pobocze. Po wyjściu z auta pokrzywdzony został uderzony, po czym sprawcy odjechali jego pojazdem, w którym znajdowała się również znaczna ilość gotówki

- informuje  sierż.sztab. Joanna Słowik, oficer prasowy policji w Nowym Dworze Gdańskim

Funkcjonariusze z Gdańska oraz Nowego Dworu Gdańskiego ustalili, gdzie uciekli sprawcy zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia skradziony samochód został odnaleziony w Elblągu. Podejrzani zostali zatrzymani. W dalszym ciągu prowadzone są czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Malborku.

0
0
oceń tekst 0 głosów 0%