› bieżące
11:24 / 18.06.2014

Zagadnienia z jakimi trzeba się zmierzyć podczas projektowania hali stalowej

Zagadnienia z jakimi trzeba się zmierzyć podczas projektowania hali stalowej

Budynki oparte na prefabrykowanych konstrukcjach stalowych niosą ze sobą większą swobodę dla projektantów. Doświadczeni kreatywni architekci projektują nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne obiekty, harmonijnie wkomponowane w istniejącą infrastrukturę. Aby stworzyć halę stalową idealnie dostosowaną do potrzeb klienta należy wziąć pod uwagę wiele istotnych czynników. Sprawdźmy z jakimi wyzwaniami mierzą się projektanci.

Na wstępie warto podkreślić, że elastyczność stali umożliwia łatwiejsze wprowadzenie zmian w budynku i jego rozbudowę. Natomiast stosowanie prefabrykowanych elementów stalowych ułatwia transport materiału na budowę i przyśpiesza montaż, między innymi ze względu na brak konieczności modyfikacji poszczególnych elementów.

Żeby optymalnie wykorzystać właściwości stali projektant musi opracować szereg zagadnień, związanych m.in. z:

  •     Układem nośnym
  •     Stropami
  •     Połączeniami
  •     Elewacjami
  •     Systemem pokrycia dachowego
  •     Ognioodpornością
  •     Akustyką
  •     Instalacjami

Każdy ze wspomnianych elementów posiada dodatkowe czynniki, istotne dla efektu końcowego pracy projektanta. Na przykład w przypadku układu nośnego należy ustalić optymalną konstrukcję szkieletową oraz dobrać odpowiedni rodzaj słupów czy belek. Precyzyjnie wykonany projekt będzie skutkował powstaniem budynku, spełniającego najwyższe wymagania inwestorów.

Poszukując firmy, która posiada doświadczony i kreatywny zespół projektowo-graficzny warto sprawdzić ofertę CoBouw Polska. Wspomniana spółka budowlana proponuje realizację inwestycji zgodnie z formułą „zaprojektuj i zbuduj”. Dzięki tej metodzie, klienci z wyprzedzeniem otrzymują najważniejsze informacje dotyczące kosztów wykonania obiektu oraz mogą zapoznać się z jego wizualizacją. Projektanci CoBouw są otwarci na sugestie kontrahentów, jednocześnie dopasowując je do wymagań przestrzennych, specyfiki produkcji i możliwości finansowych.

Szersze informacje na temat rozwiązań stosowanych przez firmę możemy uzyskać odwiedzając adres: konstrukcje stalowe - www.cobouw.pl. Na stronie głównej CoBouw znajdują się odnośniki także do przykładowych realizacji oraz referencji wystawianych przez inwestorów.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%