› bieżące
15:08 / 04.11.2014

Zagraj w hokeja z Wikingami i MOSiR-em

Zagraj w hokeja z Wikingami i MOSiR-em

fot. MOSiR

W ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”, Uczniowski Klub Sportowy Wikingowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zapraszają na naukę gry w hokeja. Zajęcia odbywać się będą w każdą niedzielę na elbląskim lodowisku Helena.

„Aktywuj się z MOSiR-em” to specjalna oferta dla mieszkańców Elbląga na jesienno-zimowe miesiące. W jej ramach na lodowisku Helena odbywać się będą zajęcia promujące ruch, rekreację i zdrowy styl życia. Po nauce jazdy na łyżwach i Akademii Tenisa Stołowego, kolejną z propozycją jest nauka gry w hokeja. Bezpłatne treningi pod okiem trenerów UKS Wikingowie, odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 9:00 na lodowisku Helena.

- Ci wszyscy, którzy wcześniej korzystali z oferty MOSiR-u i nauczyli się już jeździć na łyżwach, teraz mogą zrobić kolejny, już nieco trudniejszy krok w swojej amatorskiej karierze sportowej - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Wszystkim chętnym proponujemy dyscyplinę sportu doskonale znaną i lubianą w krajach skandynawskich, a także u naszych południowych sąsiadów Czechów i Słowaków, czyli hokej na lodzie.

W ciągu ponad godzinnej sesji, poznamy nie tylko tajniki tej dyscypliny sportu, ale także zapoznamy się z regułami jakie obowiązują podczas gry. A wszystko odbywać się będzie pod czujnym okiem trenerów i instruktorów Uczniowskiego Klubu Sportowego Wikingowie, klubu który w naszym mieście działa już od kilku lat i z powodzeniem szkoli dzieci i młodzież. Na bezpłatną naukę gry w hokeja zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 9.00 na lodowisko Helena. Pierwszy trening zaplanowano na 9 listopada.

- Na zajęcia zapraszamy wszystkich chętnych, bez względu na płeć - informuje Ireneusz Wala z UKS Wikingowie Elbląg. - Nie ma także ograniczeń wiekowych, a w treningach mogą brać udział osoby do 4 do nawet 99 lat. Na początek pokażemy sprzęt jaki potrzebny jest do hokeja oraz krótko przedstawimy zasady gry.

By uczestniczyć w nauce gry w hokeja, tak naprawdę potrzebne są tylko chęci i... rękawiczki. W czasie zajęć czynna będzie wypożyczalnia w której każdy będzie mógł za odpłatą zaopatrzyć się w łyżwy. O resztę sprzętu, czyli kijki, kaski i krążki zadbają organizatorzy.

- To piękna ale jednocześnie trudna dyscyplina sportu i choćby z tego powodu warto spróbować swoich sił i nauczyć się grać w hokeja - przekonuje Ireneusz Wala. - Chcemy pokazać, ile ciężkiej pracy musieli wykonać ci wszyscy, którzy grają zawodowo i osiągają sukcesy. W piłkę nożną może grać każdy, wystarczy wyjść na boisko lub nawet na podwórko. A w hokeju już tak łatwo nie jest. Musimy nauczyć się jeździć na łyżwach, mieć do dyspozycji lodowisko i odpowiedni sprzęt.

Aktywuj się z MOSiR-em to nie tylko nauka gry w hokeja. Nadal prowadzone są zapisy do szkółki nauki jazdy na łyżwach, która swoje zajęcia rozpocznie w najbliższy czwartek 6 listopada o godz. 18:00. Zgłoszenia chętnych przyjmowane są w kasie lodowiska, która czynna jest we wtorki, czwartki i  piątki w godz. 16:00 do 19:30 oraz soboty i niedziele w godz. 11:30 – 18:00. Zapisy przyjmowane są także telefoniczne pod nr (55) 625-63-13 w godzinach otwarcia kasy. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 14 złotych od osób dorosłych i 11 zł od dzieci i młodzieży.

1
0
oceń tekst 1 głosów 100%